Hasbulla Magomedov – Waga, wzrost, choroba – Kim jest gwiazda tik toka?

Adrian Wantowski

24 stycznia 2024

Hasbulla Magomedov

Hasbulla Magomedov jest coraz bardziej popularną osobą w kręgach sportu, ale też w świecie mediów społecznościowych. Ma on miliony obserwujących na Instagramie czy TikToku. Sławę zyskał przede wszystkim jako gwiazda Internetu, ale także jako przyjaciel Khabiba Nurmagomiedowa, legendy UFC i całego MMA. Teraz istnieje duże prawdopodobieństwo, że sam Hasbulla wkroczy do świata sportów walki. Kim jest Hasbulla? Jaki jest jego wiek, ile ma wzrostu, z kim może zmierzyć się w oktagonie? Odpowiedzi na te pytania w poniższym tekście. 

Hasbulla Magomedov, kim jest? Wiek, wzrost, pochodzenie, choroba

Hasbulla Magomedov urodził się 5 lipca 2003 roku. Ma 18 lat oraz 91 cm wzrostu i 19 kg wagi.  Hasbulla cierpi na achondroplazję, czyli chorobę genetyczną powodującą karłowatość. Schorzenie to objawia się niskim wzrostem, odbiegającym od reszty rówieśników, ale również innymi problemami, takimi jak skrócenie kończyn, charakterystyczny wygląd twarzy, krzywizna kręgosłupa czy problemy ze słuchem.

Narzeka, gdy musi przemieszczać się za pomocą swoich nóg, twierdzi, że zwraca na siebie wtedy większą uwagę i jest to dla niego uciążliwe. Woli przemieszczać się na swoim rowerze bądź quadzie. „Mini Khabib”, bo tak został nazwany z racji tego, że podobnie jak Khabib, pochodzi z Czeczeni i jest bardzo dobrym kolegą byłego mistrza i legendy UFC, sławę zyskał dzięki filmikom nagrywanym na Instagramie i TikToku. Jest influencerem, a jego zarobki za jeden post promocyjny sięgają 10 tysięcy dolarów. Na Instagramie Hasbulla ma ponad 1,5 miliona obserwujących, a jego posty lajkuje nawet po kilkaset tysięcy osób. Jeśli chodzi o TikToka, to tam ma blisko 800 tysięcy obserwujących, a filmy z jego udziałem wykręcają po kilka, a nawet kilkadziesiąt milionów wyświetleń.

kod promocyjny BETFAN

Hasbulla Magomedov zawalczy w MMA? Kto rywalem?

Na całym świecie Hasbulla zyskał jeszcze większą popularność, gdy ogłoszono jego walkę w formule MMA, z Tadżyckim piosenkarzem, który jest podobnego wzrostu – obaj wyglądają jak dzieci. Ich konferencja została już zapisana na kartach historii. Można spodziewać się walki obu Panów w najbliższym czasie, prawdopodobnie w usłudze PPV. Mówi się, że Dana White zaoferował Hasbulli kwotę 1,5 miliona dolarów za walkę. Rywalem Rosjanina ma być Abdu Rozik, czyli najmniejszy piosenkarz świata. Ma on 17 lat i jest bardzo sławny w swoim regionie. Magomedov jest już rozpoznawalną postacią w świecie MMA. Głośno o nim zrobiło się podczas gali UFC 267 w Abu Zabi, kiedy starł się z Rozikiem na trybunach. Wideo z tego zdarzenia stało się hitem Internetu.

Hasbulla Magomedov kontrowersje związane z walką

Uliana Podpalnaya (szefowa Rosyjskiego Związku Lekkoatletycznego) uważa, że taka walka jest złym pomysłem. Sądzi ona, że pojedynek nie miałby nic wspólnego z rywalizacją sportową, a odbyłaby się, tylko aby rozśmieszyć publiczność. Innego zdania są sami zainteresowani. Ani Hasbulla, ani Rozik nie uważają się za osoby gorsze. Czują się w pełni pełnosprawnymi ludźmi i chcieliby spróbować swoich sił w MMA. Tak walka na pewno zainteresowałaby wielu kibiców MMA na świecie. Hasbulla jest osobą niezwykle lubianą przez środowisko kibiców sportów walki.

Hasbulla Magomedov podpisał kontrakt z UFC

Hasbulla Magomedov we wrześniu 2022 roku podpisał aż pięcioletni kontrakt z federacją UFC. Ku rozczarowaniu wielu osób, jak na razie, bić się nie będzie, a jego rola ograniczyć się ma do udziału promocyjnego w galach i różnej aktywności medialnej. 5 lat jednak jest długim okresem czasu, więc jest pewna szansa, że zobaczymy Hasbullę na ringu w roli zawodnika. Jedno jest pewne – taki kontrakt to przełomowy moment dla UFC. Nigdy wcześniej federacja nie zakontraktowała niskorosłego.

Hasbulla zatrzymany za niebezpieczną jazdę

„Mini Khabib” został sfilmowany na ulicach Machaczkały, gdy podczas zabawy weselnej, wraz z kolegami, wykonywali niebezpieczne manewry autem – blokowali część drogi, a poza tym ścigali się, „palili gumę” i „kręcili bączki”. Hasbulla nie prowadził auta, a jedynie znajdował się w jednym z nich. Rosyjski influencer i jego koledzy zostali ukarani przez policję, a sam Magomedov przekazał, że przepraszana i taka sytuacja już się więcej nie powtórzy.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy