Pobierz aplikację betfan na telefon
H2H. Czym jest zakład head to head?

H2H czy też head to head oznacza porównanie ze sobą dwóch zawodników lub dwóch konkurujących ze sobą drużyn. Czy w zakładach bukmacherskich jest jakaś różnica? Jakie sporty idealnie nadają się do typów tego rodzaju?

Z artykułu na temat zakładów head to head (H2H) dowiesz się:

Dosłowne znaczenie związku frazeologicznego “head to head” to popularne polskie “łeb w łeb”. Oznacza to zaciętą rywalizację i podobnie jest w typach bukmacherskich, gdzie terminem H2H określa się wszelkie porównania pomiędzy dwoma zawodnikami lub dwiema drużynami, zarówno w kontekście wcześniejszych wyników oraz statystyk, jak i konkretnych zakładów dotyczących zawodów lub meczu.

Obstawiając head to head, przewidujemy, że na koniec danych rozgrywek wybrany przez nas typ będzie w klasyfikacji końcowej wyżej niż wskazany konkurent.

Jeżeli chcemy obstawić zwycięstwo danego zawodnika tylko dlatego, że jego przeciwnik jest kiepsko dysponowany z powodów zdrowotnych, powinniśmy dokładnie przeczytać regulamin.

Jeśli ostatecznie wycofa się z zawodów, przeważnie zakład zostaje anulowany. Kiedy jednak typ H2H jest elementem taśmy, w zależności od zasad bukmachera może zostać jednak rozliczony na przykład po kursie 1.0. 

Sporty, w których porównuje się dwójkę zawodników lub dwie drużyny

Zakłady head to head mogą dotyczyć praktycznie każdego sportu. Są jednak dyscypliny, w których typy H2H są szczególnie popularne.

Tak właśnie jest ze sportami motorowymi, na przykład żużlem, Formułą 1 czy NASCAR, gdzie obstawia się wyższą pozycję kierowcy X nad kierowcą Y na koniec wyścigu.

Oprócz nich do sportów, gdzie możemy mieć częściej do czynienia z zakładami H2H, należą::

  • golf,
  • kolarstwo,
  • skoki narciarskie,
  • narciarstwo alpejskie,
  • wyścigi konne

Przez niektórych graczy head to head uznawany jest za synonim zakładu 1X2, czyli typu 3-drogowego. Zgodnie z definicją H2H jest to jednak zazwyczaj typ, w którym możliwe są tylko dwa wyniki.

W sportach, których najczęściej dotyczy, wynik ex aequo jest bowiem albo niemożliwy, albo niezwykle rzadki.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!