Szwajcaria – Włochy: zapowiedź, analiza, statystyki

Kamil Błaszczyk

25 czerwca 2024

Pierwszy mecz 1/8 finału Euro 2024! Sprawdź zapowiedź spotkania Szwajcaria – Włochy, statystyki przedmeczowe oraz analizę!

Włochy, Euro 2024, zapowiedź

Na papierze w teorii lepiej wygląda reprezentacja Włoch, która również broni tytułu sprzed czterech lat. Niemniej jednak nie zaprezentowali oni swojego pełnego potencjału w fazie grupowej, a znaleźli się w tym spotkaniu tylko dzięki bramce w doliczonym czasie gry meczu trzeciej kolejki przeciwko Chorwacji. Szwajcarzy natomiast ponownie pokazali, że mogą być czarnym koniem turnieju i postawić się nawet takiej potędze jak Niemcy!

Szwajcaria – Włochy: zapowiedź meczu Euro 2024

Trzy lata obie drużyny nie miały okazji spotkać się na międzynarodowych boiskach, a w kadrach obu drużyn wiele się zmieniło. Oczywiście Włosi w tym roku bronią tytułu sprzed czterech lat, jednak nie są brani w gronie największych faworytów. Zwłaszcza po nie najlepszych występach w fazie grupowej. Najsłabiej wypadli jednak przeciwko Hiszpanii, tam raczej przewidywano wyrównany przebieg, a ostatecznie reprezentacja z półwyspu Iberyjskiego nie dała szans rywalom i choć wygrała 1:0, cały mecz dominowała.

SPRAWDŹ TYPY BUKMACHERSKIE NA MECZ SZWAJCARIA – WŁOCHY

Znacznie więcej dobrego można powiedzieć o Szwajcarach. Choć byli typowani do wyjścia z grupy, tuż za Niemcami, to sama ich gra udowodniła, że mogą mierzyć się z najlepszymi. Sam awans był już dla nich niemal pewny po drugim pojedynku, ale byli dosłownie minuty od zajęcia pierwszego miejsca. Wola walki zawodników ze Szwajcarii może ponieść ich daleko i już dziś rozbić obrońcę tytułu.

Szwajcaria – Włochy: analiza ostatnich wyników i meczów bezpośrednich

Szwajcaria w tych mistrzostwach nie przegrała jeszcze ani jednego spotkania. Swój pierwszy mecz rozegrali z Węgrami i tam pewnie pokonali ich 3:1. Również zwycięstwa spodziewano się ze Szkotami, ale ci byli w stanie utrzymać remis do końca spotkania. Również remisem zakończył się ich ostatni mecz z Niemcami, gdzie bramkę, na wagę pierwszego miejsca stracili w 90+2 minucie. Włosi z kolei zaczęli mistrzostwa od straty bramki z Albanią już w pierwszej minucie, ale w 16 prowadzili już 2:1 i ten stan utrzymali na koniec meczu. W drugim starciu uznali wyższość Hiszpanów, po porażce 0:1. W ostatnim pojedynku rzutem na taśmę wyciągnęli remis z Chorwacją,  na wagę drugiego miejsca w grupie B.

Szwajcaria - Włochy: zapowiedź, analiza, statystyki

Mecze bezpośrednie Szwajcarii z Włochami sięgają aż 1924. To wtedy w ramach ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich Szwajcarzy wygrali 2:1. Później rozegrali jeszcze 20 spotkań, w których padało aż dziesięć remisów, w tym cztery w ostatnich pięciu spotkaniach. Ich najświeższy mecz miał miejsce w 2021 roku, w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata, zakończony był podziałem punktów i wynikiem 1:1.

Szwajcaria – Włochy: statystyki

  • Historia meczów obu reprezentacji trwa od 1924 roku, ale od 1993 Szwajcaria nie wygrała ani razu w dziewięciu spotkaniach.
  • Aż czterokrotnie padał remi w poprzednich pięciu spotkaniach bezpośrednich
  • Szwajcaria przegrała tylko raz na ostatnie dziesięć spotkań
  • Najlepszy strzelec Włoch z eliminacji – Frattesi, nie trafił na EURO ani razu

Szwajcaria – Włochy: tabele grup A i B

Grupa A

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Wygrane Remisy Przegrane Bramki zdobyte Bramki stracone Bilans bramkowy
1. Niemcy 3 7 2 1 0 8 2 +6
2. Szwajcaria 3 5 1 2 0 5 3 +2
3. Węgry 3 3 1 0 2 2 5 -3
4. Szkocja 3 1 0 1 2 2 7 -5

Grupa B

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Wygrane Remisy Przegrane Bramki zdobyte Bramki stracone Bilans bramkowy
1. Hiszpania 3 9 3 0 0 5 0 +5
2. Włochy 3 3 1 0 1 3 3 0
3. Chorwacja 3 1 0 1 1 3 6 -3
4. Albania 3 1 0 1 1 3 5 -2

Autor tekstu

Kamil Błaszczyk

Redaktor naczelny portalu Sport Betfan. Ze sportem ma dużo wspólnego od lat młodzieńczych, a w szczególności z piłką nożną oraz tenisem. Sercem najbardziej związany z Ekstraklasą oraz Premier League. Prywatnie magister zarządzania. W wolnym czasie, poza światem sportu, pasjonat podróży, kina oraz analizy bukmacherskiej.

Najnowsze wpisy