Siatkarska Liga Narodów: Terminarz, zapowiedź, mecze Polaków

Wojciech Sikora

19 maja 2024

Liga Narodów

Liga Narodów kobiet już trwa w najlepsze, a za sobą nasze siatkarki mają bardzo udany tydzień. Teraz do gry wchodzą siatkarze, przed którymi pierwszy etap fazy grupowej. Ten również zostanie rozegrany w Turcji. Następnie panowie przeniosą się do Japonii, a grupowe zmagania będą kończyć w Słowenii. Przed rokiem nasza kadra spisała się znakomicie, wygrywając ostatecznie cały turniej, a w finale pokonali USA wynikiem 3:1. W tym roku będą więc bronić tytułu. Czy uda im się owocnie rozpocząć tegoroczne zmagania? Które miejsce zajmą w fazie grupowej? Sprawdź terminarz oraz zapowiedź siatkarskiej Ligi Narodów.

Siatkarska Liga Narodów: Zapowiedź, typy

W ubiegłym roku nasi reprezentanci zakończyli fazę grupową na trzecim miejscu, co wróżyło niewiele problemy w fazie play off. Te jednak skutecznie ominęły Polaków, którzy pokonali kolejno Brazylię, Japonie i USA, zajmując pierwsze miejsce w edycji 2023. Kolejno nasi siatkarze wzięli udział w Mistrzostwach Europy, gdzie również nie dali szans rywalom. Wygrali każdy mecz w fazie grupowej, a w drodze do finału pokonali Belgię, Serbię i Słowenię wynikiem 3:1 W finale rozbili Włochów 3:0, rewanżując się za finał Mistrzostw Świata z 2022 roku.

Ostatnim, istotnym punktem gier Biało-Czerwonych, była walka o miejsce na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. W grupie C rozegrali siedem spotkań, wygrywając każde z nich, ostatecznie zdobywając pierwsze miejsce w grupie. Nim przyjdzie jednak im podjąć walkę na Olimpiadzie, zagrają w Lidze Narodów, gdzie bronią tytułu. Na wstępie rozegrają 12 spotkań grupowych, gdzie spośród 16 drużyn osiem zakwalifikuje się do fazy play off.

Typy na poszczególne spotkania Ligi Narodów będzie można znaleźć na naszym serwisie Sport Betfan.

Siatkarska Liga Narodów: Terminarz Polek w fazie grupowej

Przed nami trzy etapy fazy grupowej, które podzielone są też na trzy miejsca, w których rozegrane zostaną spotkania. Tak prezentuje się plan gier naszej kadry:

Antalya (Turcja)

USA – Polska (22 maja, 19:00)
Kanada – Polska (23 maja, 16:oo)
Holandia – Polska (24 maja, 19:00)
Słowenia – Polska (26 maja, 13:00)

Japonia

Polska – Bułgaria (4 czerwca, 8:30)
Polska – Turcja (6 czerwca, 12:30)
Japonia – Polska (7 czerwca, 12:20)
Polska – Brazylia (8 czerwca, 8:30)

Ljubljana (Słowenia)

Włochy – Polska (19 czerwca, 20:30)
Argentyna – Polska (21 czerwca, 13:00)
Serbia – Polska (22 czerwca, 16:30)
Kuba – Polska (23 czerwca, 13:00)

Siatkarska Liga Narodów: Kadra

Kadra Polski na fazę grupową, rozgrywaną w Antalyi, którą powołał trener Nikola Grbic:

– libero: Kamil Szymura, Jakub Hawryluk
– rozgrywający: Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz
– środkowi:Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Szymon Jakubiszak, Sebastian Adamczyk
– atakujący:Bartłomiej Bołądź, Karol Butryn
– przyjmujący:Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk

Siatkarska Liga Narodów: Transmisja, gdzie oglądać?

Wszystkie zmagania w ramach tegorocznych siatkarskiej Ligi Narodów, będzie można śledzić, z polskim komentarzem, na kanałach Polsatu Sport. Zobaczymy tam oczywiście wszystkie spotkania, nie tylko naszej kadry, ale i każdego innego zespołu występującego w Atlas Arenie. Przebieg turnieju będzie można śledzić również na platformie Polsat Box Go.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy