Pobierz aplikację betfan na telefon
Puchar Świata biathlon 2023/2024: Terminarz, kalendarz sezonu, kto wygra?

Już w sobotę 25 listopada w szwedzkim Östersund zawodnicy i zawodniczki rozpoczną nowy sezon Pucharu Świata w biathlonie. Biathlon po raz kolejny rozpocznie swoje zmagania właśnie w Szwecji i niewątpliwie gospodarze będą liczyć na bardzo dobre wyniki zarówno u kobiet, jak i u panów. Oczywiście głównym kandydatem do wygrania całego Pucharu Świata jest Johannes Thingnes Bø, który broni tytułu z zeszłego roku. U kobiet natomiast sytuacja jest nieco bardziej wyrównana, a największe szanse daje się Elvirze Oeberg. Czy te przewidywania się sprawdzą? Zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią Pucharu Świata w biathlonie 2023/2024 oraz sprawdzenia typów długoterminowych.

Puchar Świata biathlon 2023/2024: zapowiedź

Od 25 listopada do 17 marca fani biathlonu, czyli biegów narciarskich połączonych ze strzelaniem będą mogli emocjonować się łącznie 10 zawodami, w 10 różnych miejscach. Dodatkowo sezon ten będzie bardzo ważny, albowiem w jego połowie, a konkretnie w dniach 5-18 luty odbędą się Mistrzostwa Świata. Zawodnicy więc będą kombinować z formą, aby z najlepszą trafić właśnie na luty. Stąd podczas poszczególnych Pucharów Świata możemy spodziewać się nieco sensacyjnych wyników. Oczywiście u kobiet będą liczyć się siostry Oeberg, Francuzka Julia Simon, która broni tytułu z zeszłego roku, a także dwie Włoszki – Wierer i Vitozzi oraz co ciekawe tylko jedna Norweżka – Tandrevold. Niewątpliwie kobiecy biathlon jak stał Norweżkami, tak teraz pozostała jedna główna kandydatka. Nieco inaczej jest w męskim biathlonie, albowiem tam znów możemy spodziewać się dominacji Johannesa Boe. Dodatkowo o najlepsze miejsca powinni walczyć kolejni Norwedzy, czyli Laegreid oraz Christiansen. Kolejnymi nacjami będą Francuzi z Fillonem Mailletem oraz Jacquelinem oraz Szwedzi z Ponsuluomą oraz Samuelssonem.

Puchar Świata biathlon 2023/2024: terminarz, kalendarz zawodów

W tegorocznym pucharze Świata zawodniczki i zawodników czekać będzie 9 zawodów w ramach Pucharu Świata oraz Mistrzostwa Świata, które nie będą wliczane do rywalizacji w klasyfikacji generalnej PŚ 2023/2024. Poniżej zestawienie kalendarza zawodów:

  • Östersund (25 listopada–3 grudnia 2023)
  • Hochfilzen (4–10 grudnia 2023)
  • Lenzerheide (11–17 grudnia 2023)
  • Oberhof (1–7 stycznia 2024)
  • Ruhpolding (8–14 stycznia 2024)
  • Rasen-Antholz (15–21 stycznia 2024)
  • Nové Město (5–18 lutego 2024, mistrzostwa świata, nie wliczane do PŚ)
  • Oslo/Holmenkollen (26 lutego–3 marca 2024)
  • Soldier Hollow (4–10 marca 2024)
  • Canmore (11–17 marca 2024)

Puchar Świata biathlon 2023/2024: kto wygra? Faworyci sezonu

Nie trudno wskazać kto wygra męski Puchar Świata w biathlonie w sezonie 2023/2024. Pewniakiem wydaje się być Johannes Boe i chyba tylko kontuzja mogłaby mu w tym przeszkodzić. Norweg znów będzie nokautował swoich rywali formą biegową, a jeżeli nie będzie pudłował na potęgę to po raz kolejny będzie wygrywał zawody za zawodami. Wydaje się, że największym zagrożeniem będzie Laegreid oraz Fillon Maillet.

BETFAN

OFERTA NA BIATHLON

betfan

W kobiecym Pucharze Świata natomiast rywalizacja zapowiada się na bardziej wyrównaną. Tam prym powinny przejmować siostry Oeberg i wydaje się, że w końcu Elvira może sięgnąć po Kryształową Kulę. Simon z pewnością będzie chciała obronić ją z zeszłego sezonu, jednak moim zdaniem w tym roku nie da rady. Z drugiego szeregu będzie atakować moim zdaniem Persson, która jeżeli ustabilizuje formę, choćby tą prezentową z końcówki zeszłego sezonu to może wykręcić naprawdę świetny wynik.

Puchar Świata biathlon 2023/2024 transmisja: gdzie oglądać?

Transmisję z poszczególnych zawodów w ramach Pucharu Świata w biathlonie 2023/2024 będzie transmitować na żywo polska telewizja. Oglądać poszczególne konkursy biathlonowe będzie można na TVP Sport, a także na aplikacji mobilnej TVP Sport.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!