Polska – Korea Południowa: Typy, kursy, zakłady | 30.05 Liga Narodów Kobiet

Wojciech Sikora

30 maja 2024

Kolejne ważne zwycięstwo dopisała Polska reprezentacja kobiet, w siatkarskiej Lidze Narodów. Dzięki temu wciąż Biało-Czerwone są liderkami grupy, a do tej pory stracił zaledwie jeden set. Przed nimi szóste spotkanie, w którym podejmą Koreę Południową. Po raz kolejny nasze zawodniczki będą tutaj murowanymi faworytkami do wygranej i każdy inny wynik niż 3:0, będzie zaskoczeniem. Czy ponownie uda się im nie stracić seta? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Korea Południowa. 

Polska siatkówka

 

Zapowiedź meczu Polska – Korea Południowa

Polska kadra znakomicie poradziła sobie w pierwszym etapie tegorocznej Ligi Narodów. Polki rozbiły każde rywalki wynikiem 3:0, czyli Włochy, Francję, Holandię oraz Japonię. Teraz nasze siatkarki udały się do USA, a dokładnie do Arlingotn. Tam czekają ich pojedynki z Serbią, Koreą Południową, Niemcami oraz USA. Po pierwszej serii nasza reprezentacja jest oczywiście na pierwszym miejscu, co było sporym krokiem w stronę awansu do fazy play off. W pierwszym pojedynku w Arlington straciły jednak pierwszego seta przeciwko Serbii, choć ostatecznie wygrały 3:1 zdobywając pełną pulę.

Typy bukmacherskie na mecz Polska – Korea Południowa

Betfan logo
PONIŻEJ 134.5 PUNKTÓW
Kurs 1.50
Zagraj już teraz

Rywalizacja z Koreą Południową od kilku lat z powodzeniem za każdym razem kończy się wygraną Polek. Na siedem ostatnich spotkań stracił zaledwie jedną partię. W poprzednich pojedynkach, w ramach tegorocznej Ligi Narodów kobiet, Koreanki zwyciężyły zaledwie raz. Choć trener może w tym meczu zdecydować się na kilka zmian, by dać odpocząć kluczowym zawodniczkom, tak jednak nie powinno to wpłynąć na końcowy rezultat i pewną wygraną 3:0. Sety powinny też być dość krótkie, dlatego typuję poniżej 134.5 punktów

Kursy bukmacherskie na mecz Polska - Korea Południowa

  • Wygrana Polski - 1.01
  • Wygrana Korei Południowej - 14.00
  • Powyżej 126.5 punktów - 1.52

W tej rywalizacji zdecydowanie większe szanse eksperci dają reprezentacji Polski, wystawiając kurs na ich zwycięstwo 1.01. Tak też Korea Południowa będzie tutaj underdogiem, co przekłada się na przelicznik wynoszący 14.00.

Siatkarska Liga Narodów kobiet: Kadra

Kadra Polski na fazę grupową, rozgrywaną w Arkington, którą powołał trener Stefano Lavarin, gdzie wprowadził kilka korekt:

- libero: Justyna Łysiak, Aleksandra Szczygłowska
- rozgrywające: Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska
- środkowe: Weronika Centka, Magdalena Jurczyk, Joanna Pacak, Klaudia Alagierska-Szczepaniak
- atakujące: Monika Gałkowska , Magdalena Stysiak
- przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk

Transmisja meczu Polska - Korea Południowa, gdzie oglądać? 

Czwartkowy mecz pomiędzy Polską a Koreą Południową, w ramach fazy grupowej Ligi Narodów kobiet, odbędzie się 30 maja o 19:30 na hali w Arlington. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat oraz Polsat Sport 1. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl. Relacja na sport.betfan.pl.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy