Piast Gliwice – Cracovia: Typy, kursy, gdzie oglądać? (24.10) Ekstraklasa

    Tomasz Dmytruszyński

    23 października 2026

    Typy bukmacherskie na mecz Piast Gliwice – Cracovia to spotkanie, które otworzy nam sobotnie emocje w 12. kolejce Ekstraklasy. Starcie to zapowiada się niezwykle intrygująco, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnią formę obu drużyn oraz ich pozycje w tabeli.

    cracovia

    W sobotę, 24 października 2026 roku o godzinie 12:15 na Stadionie Miejskim w Gliwicach, Piast Gliwice podejmie Cracovię. Gospodarze, plasujący się na 8. miejscu, będą chcieli umocnić swoją pozycję w środku tabeli, natomiast „Pasy” (12. miejsce) rozpaczliwie potrzebują punktów, aby oddalić się od strefy spadkowej i przerwać fatalną passę na wyjazdach.

    Specjalny boost
    Betfan logo
    Wygrana Barcelony lub Realu Madryt
    Kurs 1.63 lub 3.95 10.0 lub 15.0
    Zagraj już teraz

    Sprawdź pozostałe typy na mecze Ekstraklasy

    Piast Gliwice – Cracovia – Typy bukmacherskie

    Jako analityk SPORT BETFAN, z uwagą śledzę każdy ruch na boiskach Ekstraklasy. To starcie to klasyczny przykład meczu, gdzie forma może okazać się ważniejsza niż dotychczasowa historia. Moim zdaniem, gospodarze z Gliwic mają przewagę, szczególnie biorąc pod uwagę słabą dyspozycję Cracovii w meczach wyjazdowych.

    W ofercie BETFAN kursy na to spotkanie są bardzo wyrównane, co tylko potwierdza moją tezę, że nie jest to łatwy mecz do przewidzenia. Widzę jednak sporą wartość w zakładach na korzyść Piasta Gliwice.

    Betfan logo
    Piast Gliwice
    Kurs 2.60
    Zagraj już teraz

    Typ Główny: Analizując zarówno ostatnią formę obu drużyn, jak i bezpośrednie starcia, a także tragiczny bilans wyjazdowy Cracovii, uważam, że Piast Gliwice jest faworytem tego spotkania. Ich solidna gra u siebie i lepsza ogólna dyspozycja powinny zapewnić im punkty. Dlatego mój główny typ to Piast Gliwice wygra. W ofercie BETFAN kurs na zwycięstwo Piasta Gliwice wynosi 2.60.

    Betfan logo
    Powyżej 2.5 gola
    Kurs 1.65
    Zagraj już teraz

    Typ Poboczny: Patrząc na ostatnie mecze obu drużyn, zwłaszcza Cracovii, która często uczestniczy w spotkaniach z dużą liczbą bramek (zarówno strzelonych, jak i straconych), a także biorąc pod uwagę, że Piast potrafi zaskoczyć ofensywnie, spodziewam się otwartego meczu. Typy Ekstraklasa często wskazują na to, że drużyny z niższych rejonów tabeli bardziej ryzykują, co sprzyja bramkom. W ofercie BETFAN linia na Powyżej 2.5 gola wydaje się kusząca, z kursem 1.65.

    Promocja bukmacherska BETFAN

    Już w niedzielę o godzinie 21:00 odbędzie się pierwsze w tym sezonie El Clasico. Sprawdź, jaka promocja czeka na nowych graczy od polskiego, legalnego bukmachera BETFAN!

    Promocja Barcelona - Real Madryt - kurs 10.0 lub 15.0

    Jak skorzystać z kursu 10.0 na wygraną Barcelony lub kursu 15.0 na wygraną Realu Madryt?

    Specjalny boost
    Betfan logo
    Wygrana Barcelony lub Realu Madryt
    Kurs 1.63 lub 3.95 10.0 lub 15.0
    Zagraj już teraz
    1. Załóż swoje konto za darmo (kliknij TUTAJ lub w widżet na górze), jeżeli nie jesteś jeszcze graczem BETFAN z kodem SPORTBETFAN i zaznacz wszystkie zgody marketingowe
    2. Wpłać pierwszy depozyt w wysokości DOKŁADNIE 20 zł
    3. Postaw swój pierwszy kupon (kupon musi być SOLO) za stawkę DOKŁADNIE 20 zł na wygraną Barcelony po specjalnym kursie 10.0 lub na wygraną Realu Madryt po mega kursie 15.0 W TYM MIEJSCU
    4. Za drugą i trzecią wpłatę możesz zgarnąć bonusy 100 % do 200 zł od każdej z nich!

    Jeżeli poprawnie wytypujesz zwycięzcę spotkania, wygrana 176 zł lub 264 zł trafia na Twoje konto główne! Graj i wygrywaj razem z nami!

    Piast Gliwice – Analiza i forma

    Piast Gliwice przystępuje do tego spotkania jako drużyna solidnie radząca sobie w ostatnich tygodniach. W ostatnich pięciu meczach sezonu zasadniczego Ekstraklasy, Piast zanotował trzy zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Szczególnie imponujące było ostatnie zwycięstwo u siebie nad Widzewem Łódź 2-1 oraz wysoka wygrana 3-0 z Katowicami. Gliwiczanie zajmują obecnie 8. pozycję w tabeli z dorobkiem 17 punktów, co stawia ich w komfortowej sytuacji w środku stawki, ale z aspiracjami na wyższe lokaty.

    Na własnym stadionie, Stadionie Miejskim, Piast prezentuje zmienną formę, jednak potrafi być bardzo groźny. Ostatnie mecze u siebie to zwycięstwa nad Widzewem i Katowicami, przeplatane porażką z Pogonią Szczecin.

    Cracovia – Analiza i forma

    Cracovia znajduje się w znacznie trudniejszej sytuacji. „Pasy” zajmują 12. miejsce w tabeli Ekstraklasy z 12 punktami, co oznacza, że znajdują się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Ich ostatnia forma jest daleka od optymalnej – w pięciu ostatnich meczach zanotowali tylko jedno zwycięstwo i jeden remis, ponosząc trzy porażki.

    Szczególnie niepokojący jest bilans Cracovii w meczach wyjazdowych. W ostatnich pięciu spotkaniach poza domem, drużyna z Krakowa nie odniosła ani jednego zwycięstwa, notując trzy porażki i dwa remisy. To pokazuje, że wyjazdy są dla nich piętą achillesową. Ostatnie mecze to porażki 2-3 z Katowicami i 1-3 z Wisłą Płock.

    Piast Gliwice – Cracovia – Statystyki i H2H

    Analizując statystyki bezpośrednich spotkań (H2H), zauważamy, że mecze między Piastem Gliwice a Cracovią często bywają wyrównane i zacięte. W ostatnich czterech starciach:

    • 27.02.2026: Cracovia Kraków 2-3 Piast Gliwice (Zwycięstwo Piasta)
    • 24.08.2025: Piast Gliwice 0-0 Cracovia Kraków (Remis)
    • 08.12.2024: Piast Gliwice 0-0 Cracovia Kraków (Remis)
    • 21.07.2024: Cracovia Kraków 1-1 Piast Gliwice (Remis)

    Warto zauważyć, że trzy z czterech ostatnich meczów zakończyły się remisem, a w trzech z nich padło mniej niż 2.5 gola. Ostatnie spotkanie przyniosło zwycięstwo Piasta na wyjeździe, co może dodać im pewności siebie przed domowym starciem. Historycznie, te spotkania charakteryzują się defensywną grą i rzadko obfitują w wiele bramek, choć ostatni wynik 2-3 przełamał ten trend.

    Gdzie oglądać mecz Piast Gliwice – Cracovia?

    Mecz Piast Gliwice – Cracovia będzie transmitowany na żywo w telewizji na kanale CANAL+ SPORT 3. Wstęp do meczu rozpocznie się już o godzinie 11:40, a pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o 12:15. Relację wszystkich meczów można śledzić w aplikacji mobilnej BETFAN, natomiast w BETFAN TV można oglądać i zawierać zakłady na żywo między innymi na mecze Bundesligi, Ligue 1, Eredivisie, ligi portugalskiej, czy też wszystkie turnieje tenisowe ATP oraz Wielkie Szlemy. Oferta BETFAN TV zawiera również wszystkie gale UFC oraz mecze najlepszej ligi koszykarskiej na świecie – NBA. Wszystko to jest dostępne dla każdego użytkownika BETFAN z dodatnim saldem gotówkowym i depozytem dokonanym w ciągu ostatnich 30 dni. Możesz obstawiać i oglądać w BETFAN TV!

    Piast Gliwice – Cracovia – Kursy bukmacherskie

      W swoich notowaniach bukmacher BETFAN wystawiając kursy na mecz Piast Gliwice – Cracovia, wskazał na bardzo wyrównane szanse obu drużyn, co widać po kursach 1X2. Zarówno na zwycięstwo Piasta Gliwice, jak i Cracovii, kurs wynosi 2.6. Remis wyceniono na 3.4. Oznacza to, że bukmacherzy nie wskazują wyraźnego faworyta. Warto również zwrócić uwagę na kursy na liczbę goli: „Powyżej 2.5 gola” to kurs 1.65, natomiast „Poniżej 2.5 gola” to 2.1. Opcja „Obie drużyny strzelą gola – Tak” to 1.55, a „Nie” to 2.3. Dostępne są również linie na handicapy, które mogą być interesującą alternatywą dla bardziej doświadczonych graczy.

      FAQ Piast Gliwice – Cracovia

      1. Kto wygra mecz Piast Gliwice – Cracovia?

      Moim zdaniem, faworytem spotkania jest Piast Gliwice. Ich stabilniejsza forma, zwłaszcza w ostatnich meczach u siebie, oraz fatalna dyspozycja wyjazdowa Cracovii, sprawiają, że to gospodarze mają większe szanse na zdobycie kompletu punktów.

      2. Gdzie najlepiej obstawiać mecz Piast Gliwice – Cracovia?

      Najlepiej obstawiać mecz w BETFAN. Ten polski, legalny bukmacher oferuje szeroką gamę zakładów, atrakcyjne kursy, a także ciekawe promocje powitalne, które zwiększają szanse na wygraną.

      3. Jakie zakłady warto grać?

      Najpopularniejszym rynkiem jest 1×2, czyli stawianie na wygraną konkretnej drużyny lub remis. Warto takie zakłady grać w BETFAN, ponieważ marża bukmacherska jest na nich stosunkowo niska. Ciekawą opcją wydają się również zakłady na liczbę goli, a także player betsy w BETFAN, czyli zakłady na poszczególnych zawodników.

      4. Jak zarejestrować się w BETFAN i odebrać bonusy na start?

      Aby zarejestrować się w BETFAN i odebrać bonusy na start, wystarczy wejść na stronę bukmachera, klikając w link lub baner w tekście. Użyj BETFAN kod promocyjny SPORTBETFAN, załóż konto, a możesz odebrać łącznie do 600 zł w bonusach od trzech pierwszych depozytów oraz dodatkowo extra freebet 25 zł!

      5. Jakie są aplikacje z transmisjami na żywo?

      Aplikacja z transmisjami na żywo w Polsce to między innymi BETFAN. Jest to aplikacja z dobrym interfejsem dla początkujących oraz wygodną możliwością oglądania wydarzeń na żywo.

      Autor tekstu

      Tomasz Dmytruszyński

      Ogromny fan piłki angielskiej i niespełniony koszykarz. W Premier League od 2015 roku sympatyzuje z West Hamem, a w NBA od zawsze za Houston Rockets. W sporcie poza piłką nożną i koszykówką jestem na bieżąco także z KSW, UFC, F1 oraz należę do nielicznego w Posce grona fanów NFL. Na sport.befan.pl piszę od początku istnienia portalu.

      Najnowsze wpisy