Holandia – Anglia: zapowiedź, analiza, statystyki

Adrian Krawczyk

08 lipca 2024

Drugi mecz półfinału Euro 2024! Sprawdź zapowiedź spotkania Holandia – Anglia, statystyki przedmeczowe oraz analizę!

Holandia, typy

Na tym etapie nie ma już słabych drużyn. Różnicą jest jedynie gra w poprzednich rundach oraz potencjalnie nieco większe szanse na papierze. Te właśnie nieco bardziej stoją po stronie Anglików, jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę grę podczas Euro to tutaj zdecydowanie lepiej prezentują się Holendrzy. Oczywiście mieli także słabsze spotkania, ale mimo wszystko są reprezentacją, która gra lepszą, bardziej ofensywną i przyjaźniejszą dla oka piłkę. 

Holandia – Anglia: zapowiedź meczu Euro 2024

Holandia oraz Anglia przed turniejem byli upatrywane w gronie ekip, które mogą osiągnąć właśnie minimum półfinał. Oczywiście Anglicy byli wskazywania na reprezentacje, która może sięgnąć nawet po mistrzostwo. Holandia natomiast w końcu po kilku wielkich turniejach, w których nie odnieśli sukcesu zameldowała się w najlepszej czwórce i z pewnością ma szanse, aby zagrać nawet w wielkim finale. Oczywiście zadanie to łatwe nie będzie, albowiem Anglia choć zawodzi na tym turnieju to mimo wszystko jest już w półfinale i potrafi prześlizgiwać się przez swoje spotkania.

SPRAWDŹ TAKŻE TYPY NA HOLANDIA – ANGLIA

Wydaje się, że będziemy tutaj świadkami nieco bardziej zamkniętego spotkania, w którym nawet jedna bramka może zadecydować o losach awansu. Holandia z pewnością gra na tym Euro lepiej w ofensywie, ale warto podkreślić, że Anglia pomimo swoich kłopotów potrafiła 2 razy odrobić straty ze swoimi rywalami i poprzez dogrywkę lub rzuty karne awansować dalej. Czy tutaj ponownie powtórzy się taki scenariusz? Przekonamy się już w środę zapewne w okolicach godziny 23:00.

Holandia – Anglia: analiza ostatnich wyników i meczów bezpośrednich

Holandia zmagania grupowe rozpoczęła od wygranej z Polską. Nie obyło się jednak tam bez kłopotów, albowiem zwycięskiego gola zdobyli dopiero w samej końcówce spotkania. W drugim meczu zremisowali 0:0 z Francją i to zapewniło im wyjście z grupy. Najsłabiej spisali się w meczu z Austriakami, który przegrali 2:3. W 1/8 finału natomiast pokazali klasę, albowiem zdominowali Rumunię i pewnie wygrali 3:0. W ćwierćfinale po małych kłopotach złamali Turków i wygrali 2:1.

Holandia - Anglia: zapowiedź, analiza, statystyki

Anglia natomiast w grupie zanotowała 1 wygraną z Serbią – 0:1 oraz dwa remisy. Jeden z Danią, który zakończył się rezultatem 1:1 oraz jeden ze Słowenią bezbramkowo 0:0. W 1/8 finału mogli pożegnać się już z turniejem, ale po pięknej bramce w samej końcówce spotkania ze Słowacją uratowali remis i w dogrywce zdobyli zwycięskiego gola. W meczu ze Szwajcarią również stracili jako pierwsi bramkę, ale mimo wszystko już w ciągu 5. minut odrobili straty i doprowadzili do dogrywki. W tamtym meczu potrzebne były rzuty karne, w których to Anglicy okazali się lepsi.

Jeżeli spojrzymy na bezpośrednie starcia pomiędzy tymi ekipami to na przestrzeni ostatnich ośmiu lat Holandia z Anglią mierzyła się 3-krotnie. 2 razy lepsi byli Holendrzy, natomiast raz wygrali Anglicy, ale zaledwie 1:0.

Holandia – Anglia: statystyki

  • Anglia nie przegrała od pięciu spotkań
  • 9/10 ostatnich spotkań Holandii kończyło się minimum 3 golami w meczu
  • 6/6 ostatnich spotkań Anglików to mniej niż 3 gole w meczu
  • Holandia od sześciu bezpośrednich meczów jest bez czystego konta z Anglikami

Holandia – Anglia: tabele grup C i E

Grupa C:

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Wygrane Remisy Przegrane Bramki zdobyte Bramki stracone Bilans bramkowy
1. Anglia 3 5 1 2 0 2 1 +1
2. Dania 3 3 0 3 0 2 2 0
3. Słowenia 3 3 0 3 0 2 2 0
4. Serbia 3 2 0 2 1 1 2 -1

Grupa D

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Wygrane Remisy Przegrane Bramki zdobyte Bramki stracone Bilans bramkowy
1. Austria 3 6 2 0 1 6 4 +2
2. Francja 3 5 1 2 0 2 1 +1
3. Holandia 3 4 1 1 1 4 4 0
4. Polska 3 1 0 1 2 3 6 -3

Autor tekstu

Adrian Krawczyk

Pasjonat piłki nożnej od młodu. Później sam próbował swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. Teraz największy pasjonat piłki nożnej, kolarstwa oraz skoków narciarskich. Wszechstronność w sporcie to mój atut - śledzę praktycznie wszystko, co jest możliwe - od darta, przez esport, aż po topowe mecze piłkarskie.

Najnowsze wpisy