Pobierz aplikację betfan na telefon
Euro 2024: Słowacja składy, kadry, gwiazdy, trener, szanse, typy

Na Euro 2024 zobaczymy także Słowację, która regularnie na mistrzostwa Europy kwalifikuje się od roku 2016. Z pewnością dla nich to spory sukces i sama gra w fazie grupowej przyniesie wiele prestiżu. Kto jest gwiazdą kadry Słowacji, a także jakie są przewidywania i typy związane z grą Słowaków na mistrzostwach Europy w Niemczech? Tego wszystkiego, a także kilku innych faktów dowiecie się z poniższego tekstu.Obstawiaj Euro 2024

EURO 2024: SKŁAD Słowacji NA MISTRZOSTWA EUROPY W NIEMCZECH

Z pewnością choć skład reprezentacji Słowacji nie jest naszpikowany gwiazdami to możemy w nim zobaczyć kilka bardzo ciekawych nazwisk. Chodzi tutaj choćby o Skriniara, czy Lobotka. Dodatkowo kadra Słowacji, a przynajmniej jej część piłkarzy znana jest z polskiego podwórka, jak choćby Ondrej Duda – zawodnik Legii Warszawa, Lukas Haraslin – Górnik Łęczna, czy Lubomir Satka – Lech Poznań. Z pewnością nie jest to kadra naszpikowana gwiazdami, ale mimo wszystko będąc ambitnie walczyć podczas Euro 2024 w Niemczech.

KADRA Słowacji NA EURO 2024

Bramkarze: Marek Rodák, Henrich Ravas, Martin Dúbravka

Obrońcy: Milan Skriniar, Dávid Hancko, Denis Vavro, Norbert Gyömbér, Michal Tomic, Lubomir Satka, Vernon De Marco, Peter Pekarík

Pomocnicy: Stanislav Lobotka, Patrik Hrosovsky, Lukas Haraslin, Ondrej Duda, László Bénes, Tomas Suslov, Juraj Kucka, Jakub Kadák

Napastnicy: Róbert Bozeník, Leo Sauer, Ivan Schranz, David Strelec

EURO 2024: NAJWIĘKSZA GWIAZDA REPREZENTACJI Słowacji

GWIAZDA: Milan Skriniar

Z pewnością największą gwiazdą reprezentacji Słowacji jest Skriniar, który obecnie występuje w klubie Paris Saint-Germain. Oczywiście warto tutaj wyróżnić także Lobotkę, jednak to Skriniar ma większe doświadczenie i bogatą karierę, a dodatkowo jest to filar defensywy, stąd też właśnie uważamy, że to on jest gwiazdą reprezentacji Słowacji. Od niego może wiele zależeć w obronie i z pewnością, jeżeli Słowacja chce o cokolwiek powalczyć to właśnie Skriniar będzie musiał rządzić defensywą.

EURO 2024: TRENER REPREZENTACJI Słowacji

SELEKCJONER: Francesco Calzona

W swojej karierze związany z Napoli, był asystentem Maurizio Sarriego. W lipcu 2022 roku odszedł z klubu, by zostać selekcjonerem reprezentacji Słowacji, z którą udało mu się dostać na tegoroczne Euro. Niewątpliwie dla tego trenera to spore osiągnięcie, a dodatkowo od niedawna przejął także stery nad klubem Napoli jako główny trener. Z pewnością przez to do Euro może być mu się trudniej przygotować, ale z drugiej strony pod swoim okiem będzie miał jedną z gwiazd reprezentacji Słowacji, czyli Lobotkę, który na co dzień występuje w Napoli.

EURO 2024: SZANSE REPREZENTACJI Słowacji

1.80

SŁOWACJA AWANSUJE

betfan

Niewątpliwie Słowacy choć nie będą z pewnością kadrą brylującą na tym Euro, albowiem już samo dostanie się do głównego turnieju jest dla nich dużym osiągnięciem to trafili do takiej grupy, z której mogą marzyć o awansie. Oczywiście wydaje się, że Belgia jest poza zasięgiem, jednak mimo wszystko realnie mogą powalczyć nawet o drugą lokatę, a jeżeli nie o drugą to choćby o trzecie miejsce, które potencjalnie także może dawać awans. Niewątpliwie los był dla nich dość łaskawy dzięki czemu szanse na awans są otwarte. Typuję awans Słowacji z grupy po kursie 1.80 w ofercie bukmachera Betfan.

Euro 2024: Terminarz meczów Słowacji na ME:

Faza grupowa:
  • 17.06, godz. 18:00: Belgia – Słowacja
  • 21.06, godz. 15:00: Słowacja – AD
  • 26.06, godz. 18:00: Słowacja – Rumunia

Mistrzostwa Europy: Historia występów Słowacji na Euro 2024:

Słowacja jak do tej pory tylko 2 razy występowali na Euro. Miało to miejsce w 2016 roku, kiedy to mierzyła się w fazie grupowej z Rosją, Walią i Anglią. Wtedy Słowacy zajęli 3 miejsce, wyprzedzając przy tym Rosjan i dzięki dobremu bilansowi awansowali jako zespół z trzeciego miejsca do 1/8 finału. Tam jednak ulegli Niemcom 0:3. Drugi epizod mieli podczas Euro 2020, które zostało rozegrane rok później, kiedy to w grupie mierzyli się z Hiszpanią, Szwecją oraz Polską. Wtedy udało się ograć właśnie tylko Polaków i dzięki temu zajęli ponownie 3 miejsce. Oto jak wyglądały poszczególne mistrzostwa Europy reprezentacji Słowacji:
  • 2016 – 1/8 finału
  • 2020 – faza grupowa (3. miejsce)
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!