Polska – Brazylia: Typy, kursy, zakłady | 12.06 Liga Narodów Kobiet

Wojciech Sikora

11 czerwca 2024

Polska, typy, ME kobiet 2023

Po ponad 10 dniach przerwy nasze siatkarki wracają do zmagań w ramach Ligi Narodów Kobiet. Polska ponownie rozegra cztery starcia, które zaważą o ich pierwszym miejscu w grupie.

Biało-Czerwone w pierwszej odsłonie rywalizacji w Hongkongu, podejmie wiceliderki. Ostatnie trzy pojedynki padały łupem Canarinhos, czy tym razem Polki będące w dobrej formie postawią się rywalkom? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Polska – Brazylia. 

Zapowiedź meczu Polska – Brazylia

Po turnieju w Anatalyi Polki zajmowały pierwsze miejsce, zgarniając komplet punktów. Po kolejnych czterech spotkaniach w Arlington, ponownie zakończyły z kompletem wygranych i jako jedyne dotychczas po ośmiu spotkaniach mają komplet punktów. W kolejnym etapie będą rywalizować w Hongkongu, gdzie zagrają kolejno z Brazylią, Dominikaną, Tajlandią oraz Chinami. To właśnie z pierwszymi z nich dziś zagrają o mecz, który może zaważyć o pierwszym miejscu na koniec fazy grupowej.

Typy bukmacherskie na mecz Polska – Brazylia

Betfan logo
POLSKA WYGRA Z HANDICAPEM +1.5 SETA
Kurs 1.60
Zagraj już teraz

Japonia i Włochy sprawiły dotychczas największe problemy Brazylii i to właśnie prze te reprezentacje tracą one dwa punkty do naszej kadry. Polki przegrał z nimi ostatnie trzy mecze, a dwa bez zdobycia nawet seta. Ostatni z nich kończył się w 2022, a od tego czasu nasze siatkarki bardzo się rozwinęły i odniosły sporo sukcesów. Choć mecz nie będzie łatwy, to myślę, że każda ze stron będzie miała swoje szanse i lepsze momenty. Niemniej jednak lepiej postawa naszych siatkarek powinna tutaj również sprawić problemy rywalkom, dlatego typuję wygraną Polek z handicapem +1.5 seta.

Kursy bukmacherskie na mecz Polska – Brazylia

  • Wygrana Polski – 2.25
  • Wygrana Brazylii – 1.62
  • Powyżej 126.5 punktów – 1.38

W tej rywalizacji nieco większe szanse eksperci dają reprezentacji Brazylii, wystawiając kurs na ich zwycięstwo 1.62. Tak też Polki będą tutaj underdogiem, co przekłada się na przelicznik wynoszący 2.25. Warto spojrzeć na szerszą gamę zakładów jakie na to spotkanie przygotował bukmacher BETFAN.

Siatkarska Liga Narodów kobiet: Kadra

Kadra Polski na fazę grupową, rozgrywaną w Hongkongu, którą powołał trener Stefano Lavarin, gdzie wprowadził kilka korekt:

– libero: Justyna Łysiak, Aleksandra Szczygłowska
– rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
– środkowe: Klaudia Alagierska, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska
– atakujące: Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak
– przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Olivia Różański

Transmisja meczu Polska – Brazylia, gdzie oglądać? 

Środowy mecz pomiędzy Polską a Brazylią, w ramach fazy grupowej Ligi Narodów kobiet, odbędzie się 12 czerwca o 1430 na hali w Hongkongu. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat oraz Polsat Sport 1. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy