Pobierz aplikację betfan na telefon
PDC Mistrzostwa Świata dart 2024: Typy, kursy, zapowiedź, transmisja

Zapraszamy na zapowiedź, a także na typy na PDC Mistrzostwa Świata dart 2024.

Z artykułu dowiesz się:

 1. Jakie są typy bukmacherskie na turniej PDC Mistrzostwa Świata dart 2024?
 2. Zapowiedź turnieju PDC Mistrzostwa Świata dart 2024
 3. Jakie są kursy na turniej PDC Mistrzostwa Świata dart 2024?
 4. Kto jest głównym faworytem do wygrania PDC Mistrzostwa Świata dart 2024?
 5. Gdzie obejrzeć mecze turnieju PDC Mistrzostwa Świata dart 2024?

Sprawdź również specjalną promocję BETFAN: 

PDC Mistrzostwa Świata dart 2024: Typy, kursy, zapowiedź, transmisja

Codzienne freebety za Darts!

Trwają PDC Mistrzostwa Świata, w których udział weźmie aż 3 Polaków, co wydarzy się pierwszy raz w historii! Jest to doskonała okazja do zgarniania codziennych freebetów za stawianie kuponów na darts. Graj PDC Mistrzostwa Świata i odbieraj freebet 10 zł!

Mało tego! Rozdajemy jeszcze freebety zależne od wydarzeń. Płacimy:
Freebet 50 zł za skończenie lega w 9 lotkach
Freebet 30 zł za checkout 170
Freebet 10 zł za wygraną Polaka

PDC Mistrzostwa Świata dart 2024 typy bukmacherskie

1.96

HUMPHRIES WYGRA

4. ĆWIARTKĘ

betfan

Przede wszystkim do wyboru typów na PDC Mistrzostwa Świata 2024 w darcie warto zwrócić uwagę na poszczególne drabinki faworytów do wygrania całego turnieju. Tutaj warto zwrócić uwagę na czwartą ćwiartkę, czyli z rankingową jedynką, czyli Humphriesem, który wydaje się, że ma najłatwiejszą drogę do półfinału. Z groźniejszych rywali w drabince ma jedynie Cullena, który musiałby przypomnieć sobie lepsza formę oraz Apinalla. Mimo wszystko Humphries aby odpadł w tej ćwiartce musiałby mieć naprawdę słaby dzień. Kurs 1.96 na taką selekcję jest jak dla mnie dużym value i to będzie pierwszy typ długoterminowy na Mistrzostwa Świata w darcie 2024.

2.39

9-LOTKA NA MŚ – NIE

betfan

Dodatkowo moją uwagę przykuwają typy specjalne na Mistrzostwa Świata w darcie 2024. Mianowicie mowa tutaj o 9-lotce. Jest to niezwykle trudna sztuka do wykonania. Zdarza się tak naprawdę 3-5 razy na sezon, we wszystkich transmitowanych turniejach. Oczywiście na Mistrzostwa zawodnicy przyjadą w topowej formie i z pewnością o tę dziewiątą lotkę będzie nieco łatwiej. Jednak takowa już dość dawno nie padła, a w tym sezonie miała miejsce zaledwie 1 raz, no chyba, że zaliczymy jeszcze do tego 9-lotkę w 2023 roku Smitha podczas Mistrzostw Świata :).

Tę jedyną 9-lotkę rzucił w tym sezonie Michael Van Gerwen podczas World Series of Darts Finals. Dodatkowo spoglądając na historię 9-lotka na Mistrzostwach Świata nie padała wiele razy. Takie sytuacje miały właśnie na ubiegłym czempionacie w meczu Smitha. Na Mistrzostwach Świata 2022 roku dokonał tego Price, Borland oraz Labanauskas, a w 2021 roku padła jedna. Przez okres MŚ 2018 – 2020 była przerwa w magicznej dziewiątce. Jak pokazują statystki wydaje się, że jest szansa na maks. 1-2 dziewiąte lotki, ale do tego potrzeba sporo szczęścia. Ja takiej się nie spodziewam w tym roku i typuję poniżej 0.5 dziewiątej lotki po kursie 2.36 w Betfan.

PDC Mistrzostwa Świata dart 2024 kursy bukmacherskie

W ofertach bukmacherów są już dostępne kursy bukmacherskie na PDC Mistrzostwa Świata dart 2024. Możemy znaleźć między innymi współczynniki na zwycięzcę całego turnieju. Co ciekawe tu faworytem jest Anglik Luke Humphries (kurs 4.05). Za jego plecami zostali sklasyfikowani dwóch dominatorów ostatnich lat, czyli Michael van Gerwen (kurs 4.55) oraz Gerwyn Price (kurs 5.60). Warto także sprawdzić kursy bukmacherskie na wygraną Garego Andersona (kurs 14.00), czy Petera Wrigta (kurs 20.50). Możemy także też znaleźć notowania na wygraną w PDC Mistrzostwa Świata dart 2024 Polaka – Krzysztofa Ratajskiego. Tutaj znajdziemy bardzo wysoki współczynnik 180.00.

PDC Mistrzostwa Świata dart 2024 zapowiedź

Mistrzostwa świata PDC rozpoczną się 15 grudnia i potrwają do 3 stycznia 2024 roku. O tytuł najlepszego dartera powalczy blisko 100 zawodników. W tym gronie po raz pierwszy wystartuje aż trzech Polaków – Krzysztof RatajskiRadek Szagański i Krzysztof Kciuk. Dla polskich kibiców oczywiście to Krzysztof Ratajski, który po raz siódmy weźmie udział w Mistrzostwach Świata ma największe szanse na dojście do choćby 1/16, czy nawet 1/8 finału. Ratajski jednak w tym roku trafił na bardzo trudną drabinkę, albowiem w trzeciej rundzie może już trafić na Claytona i z pewnością tam faworytem do wygrania nie będzie. Krzysztof Kciuk natomiast w drugiej rundzie może zmierzyć się z Gerwynem Pricem, a więc również czeka go bardzo ciężka przeprawa.

PDC Mistrzostwa Świata dart 2024 kto ma największe szanse na wygraną?

Oczywiście na wstępie do grona faworytów warto wymienić standardowo 3 nazwiska – pierwsze dwa z nich to oczywiście zawodnicy, którzy w gronie kandydatów do Mistrzostwa Świata są już od wielu lat, czyli Michael Van Gerwen oraz Gerwyn Price. Od kilku sezonów do wielkiej dwójki dołączył natomiast Luke Humphries, który jest największym kandydatem do wygrania turnieju. Ja w gronie kandydatów do końcowego triumfu wymieniłbym jeszcze Garego Andersona, który na Mistrzostwa Świata przyjeżdża zawsze w szczytowej formie oraz nieobliczalnego Petera Wrighta, który może znów pokaże swój błysk. Nie można także zapominać o młodym Rocku, który z pewnością kiedyś w końcu ze swoim potencjałem musi zagrać o Mistrzostwo Świata.

PDC Mistrzostwa Świata dart 2024 terminarz turnieju

 • 1/32-finału. – 21.12. / 22.12. / 23.12.
 • 1/16-finału. – 27.12. / 28.12. / 29.12. 
 • 1/8-finału. – 30.12.
 • Ćwierćfinał – 01.01. / 01.01.
 • Półfinał – 02.01.
 • Finał – 03.01.

PDC Mistrzostwa Świata dart 2024 gdzie oglądać na żywo?

Zmagania darta w PDC Mistrzostwa Świata dart 2024 będą transmitowane na żywo. Transmisję z wszystkich meczów będzie można oglądać na żywo na platformie streamingowej Viaplay.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!