Pobierz aplikację betfan na telefon
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022: kiedy? gdzie?

ZIO Pekin 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Już za niespełna miesiąc będziemy mogli zacząć emocjonować się startami na zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Nie zabraknie tam oczywiście startów biało-czerwonych. Kiedy i gdzie odbędą się tegoroczne Igrzyska Olimpijskie? 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

ZIO Pekin 2022: kiedy?

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie odbędą się w dniach od 4 do 20 lutego, będą to najszybciej rozpoczynające się zimowe igrzyska w XXI wieku. Zazwyczaj start imprezy przypadał w okolicach 8-12.02. Ceremonie otwarcia i zamknięcia odbędą się na Stadionie Narodowym w Pekinie, tzw. „Ptasim Gnieździe”.

Kilka konkurencji rozpocznie swoje zmagania jeszcze przed oficjalną ceremonią. Będą to dyscypliny drużynowe, curling i hokej na lodzie. Przedstawiciele tych dyscyplin swoje zmagania rozpoczną już odpowiednio 2 i 3 lutego.

ZIO Pekin 2022: gdzie?

Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Chinach, a miastem organizatorem będzie Pekin. Stolica Chin stanie się pierwszym miejscem, w którym zostaną rozegrane zarówno letnie (2008 r.), jak i zimowe igrzyska olimpijskie. Kandydatura została przyjęta w 2015 roku na posiedzeniu MKOL w Kuala Lumpur.

Tak jak to często bywa w przypadku tej imprezy, nie wszystkie konkurencje zostaną rozegrane w samym Pekinie. Tam rywalizować mają głównie sportowcy takich dyscyplin: hokej na lodzie, łyżwiarstwo szybkie, figurowe, short-track, curling oraz big air (snowboard i narty).

Pozostałe konkurencje odbywać się będą w rejonie Zhangjiakou (snowboard, narciarstwo dowolne, biathlon, skoki narciarskie, kombinacja norweska, biegi narciarskie) oraz Yanqing (saneczkarstwo, bobsleje, skeleton i narciarstwo alpejskie).

 

 

ZOBACZ TAKŻE: ZIO PEKIN 2022 SZCZEGÓŁOWY KALENDARZ IMPREZY

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!