Pobierz aplikację betfan na telefon
Pieniądze czy zdrowie graczy? Kontuzje w NBA

Trenerzy zespołów w NBA są wściekli, muszą ryzykować zdrowiem swoich zawodników bardziej niż w zeszłym sezonie. Kontuzje mają coraz to kolejni zawodnicy

  • Fatalny terminarz
  • Przyczyny i skutki
  • Kontuzja Murraya i innych zawodników

Trenerzy są wściekli na ligę i kontuzje

Pomimo zmniejszenia liczby meczów na Komisarza NBA Adama Silvera spada coraz więcej krytyki z powodu złego terminarza. Przez koronawirusa postanowiono skondensować terminarz. Kluby częściej rozgrywają mecze, przez co zawodnicy mają więcej minut w nogach w krótszym czasie. Jeden z trenerów stwierdził, że jest to najgorszy terminarz od 25 lat. Nie można zapomnieć także o podróżach, kluby w jeden dzień grają na wschodnim wybrzeżu a w następnym na zachodnim. Oczywiście w trakcie układania terminarza, kluczowa była kwestia pieniędzy i chęć zakończenia sezonu przed Igrzyskami Olimpijskimi. Na domiar złego często trzeba przesuwać mecze z powodu izolacji zespołu i wciskać je w dni wolne.

Jamal Murray nie zagra w tym sezonie

Nie tak dawno pojawił się mój felieton o Denver Nuggets (artykuł TUTAJ), w którym pisałem, że Denver Nuggets mają potencjał powalczyć o mistrzostwo w tym sezonie, jednak kluczowa będzie forma rozgrywającego Jamala Murraya. Teraz już wiemy, że Murray z powodu zerwania wiązadeł w kolanie w tym sezonie już nie zagra. Tym samym szansę Denver w Playoffach wyraźnie maleją. Decyzja Ligi zbiera swoje żniwa, z powodu różnych kontuzji na dłuższy okres w tym sezonie wypadli już tacy zawodnicy jak: Anthony Davies, LaMello Ball, Victor Oladipo, Mitchell Robinson czy Jonathan Isaac. Teraz już za późno na jakiekolwiek zmiany, pytanie czy Komisarz Adam Silver przyzna się do błędu i spróbuje znaleźć jakieś rozwiązanie na przyszły sezon.

Tekst został opublikowany przed ogłoszeniem przez LaMarcusa Aldridge’a zakończenia kariery z powodu choroby serca. Dla przypomnienia świetne akcje z półdystansu tego wielokrotnego All-Stara.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!