Zarobki piłkarzy bywają astronomiczne. Ile dostają najlepsi?

Zdjęcia z egzotycznych wakacji oraz fotografie pokaźnych rezydencji potrafią wzbudzić zazdrość niejednego kibica. Jeżeli zastanawiasz się, jakie zarobki piłkarzy pozwalają im na tak wystawne życie, sprawdź jak kształtują się pensje najlepszych graczy na świecie i w Polsce.

Z artykułu na temat zarobków piłkarzy dowiesz się:

Z cyklu “Taki to pożyje”, odcinek “Piłkarze”. Ile zarabiają?

Zarobki piłkarzy potrafią pobudzić wyobraźnię. Podczas trwającej sagi transferowej związanej z odejściem Lionela Messiego z FC Barcelony wszystkie media podawały, że na mocy obowiązującego kontraktu zarabia w Dumie Katalonii 40 milionów euro rocznie. Według doniesień dziennikarzy, jego nowy klub powinien liczyć się z podwyższeniem tej kwoty nawet o 25%.

Trzeba pamiętać, że do comiesięcznych transferów pieniężnych dochodzą jeszcze różnego rodzaju bonusy i premie. Na zarobki piłkarzy składają się również olbrzymie przychody reklamowe, mogące czasami przewyższyć nawet dochód z zawodowej pracy danego gracza. W kwietniu tego roku próbę oszacowania kwot wykręcanych przez najlepiej zarabiających zawodników piłki nożnej podjął się tygodnik France Football. Jaką listę przedstawili francuscy dziennikarze?

Największe zarobki piłkarzy na 2020 rok:

W Polsce piłkarze nie zarabiają tak dużo, ale niektóre kontrakty robią wrażenie

Kiedy opisywaliśmy zarobki piłkarzy w Ekstraklasie, bazować musieliśmy na znacznie mniejszej ilości dostępnych danych. Rzadko na światło dzienne wychodzą dokładne kwoty zgarniane przez graczy z rodzimych boisk. Mimo to dziennikarzom udało się ustalić wysokość kontraktów najlepiej zarabiających zawodników w lidze. 

W międzyczasie do grupy tej trafić musiał Artur Boruc, który przy stadionie na Łazienkowskiej chce zakończyć karierę, a w przypadku niektórych zawodników zmienił się klubowy status. Mimo to warto podać listę sprzed kilku miesięcy, aby wiedzieć, jak zarobki piłkarzy w Polsce prezentują się na tle najlepszych graczy na świecie. 

Sowicie wynagradzani byli lub są nad Wisłą w skali miesięcznej chociażby:

  • Artur Jędrzejczyk – 200 000 zł 
  • Domagoj Antolić – 150 000 zł  
  • Christian Gytkjaer – 120 000 zł
  • Marko Vejinović – 120 000 zł
  • Filip Starzyński – 115 000 zł 
  • Marko Vesović – 113 000 zł

Na zarobki piłkarzy wpływają też podatki

Mimo iż zarabiają kilkaset razy więcej niż zwykli śmiertelnicy, piłkarze mają z nami jedną wspólną cechę. Ich też dopaść może jedna z dwóch nieuchronnych rzeczy: śmierć i podatki. Dwójka najlepiej zarabiających graczy na świecie, czyli Cristiano Ronaldo oraz Lionel Messi, była już dotkliwie ukarana przez hiszpańskie władze za unikanie płacenia sum należnych skarbowi państwa.

Podatki na zarobki piłkarzy w różnych krajach mogą być naprawdę wysokie. Różnią się również pomiędzy poszczególnymi państwami. Znacznie mniejsze podatki we Włoszech miały być jednym z powodów, dla których Cristiano Ronaldo zdecydował się zmienić barwy i przeniósł z Madrytu do Turynu! Podczas gdy w Hiszpanii musiałby odprowadzać nawet 48,5% od zarobionej kwoty, na północy Włoch podatek sięga co najwyżej 30%. Przy tak ogromnych dochodach kilkanaście procent to grube miliony!

Zostaw komentarz

kod-sport-betfan