Pobierz aplikację betfan na telefon
Zakłady solo lub single. Czemu warto je grać?

O ile wśród początkujących graczy największą popularnością cieszą się zakłady 1X2, dotyczące przede wszystkim piłki nożnej, w bukmacherskim repertuarze doświadczonych obstawiających dominują zakłady pojedyncze, czyli single lub solo. Czemu to właśnie je warto obstawiać?

Z artykułu na temat singli w bukmacherce dowiesz się:

Zakłady pojedyncze to najprostszy rodzaj typów

Chociaż w ofercie legalnych internetowych bukmacherów istnieje mnóstwo ciekawych rodzajów zakładów, które w teorii mogą pomóc w osiąganiu zysków z obstawiania, najbardziej doświadczeni gracze preferują prostotę. Tę oferują im zaś single, czyli zakłady pojedyncze, nazywane również zakładami prostymi lub w skrócie solo. Na czym polegają?

Typując zakład pojedynczy, umieszczamy na kuponie wyłącznie jedno zdarzenie i obstawiamy jeden możliwy rezultat. Sprawia to, że w tym przypadku możemy na spokojnie grać dużymi sumami, gdyż statystyczna szansa na osiągnięcie sukcesu jest znacznie większa niż w przypadku kuponów złożonych z zakładów AKO. Jeżeli dodatkowo obstawiamy nie ostateczny wynik, lecz konkretne elementy meczu, takie jak ilość autów czy rzutów rożnych, dzięki dobrej analizie możemy wyciągnąć z puszczania singli spore pieniądze. Jak tego dokonać?

Jak grać single, żeby nie przegrać wszystkich pieniędzy?

Granie singli uznawane jest za jeden z najpewniejszych sposobów na długoterminowy zarobek w zakładach bukmacherskich. Jako że wymusza ono obstawianie typów z kursem wyższym niż 2.0, jakaś część kuponów z pewnością skazana jest na przegraną i przyniesienie straty. Jeżeli nie będziemy stosowali się do kilku podstawowych wytycznych, zakłady solo mogą nas słono kosztować.

Jak grać single aby zarobić?

Podstawą grania singli jest dobre zarządzanie bankrollem. Chcąc wziąć się za to na poważnie, powinniśmy przemyśleć naszą strategię i ustalić sobie samym takie zasady, aby ewentualne niepowodzenia nie owocowały chęcią odkucia się, która przyniesie jeszcze większe straty.

Grając single warto wybierać zdarzenia 2-drogowe, gdyż maleje wówczas statystyczna szansa na niekorzystny rezultat. Jeżeli koniecznie chcemy obstawić zdarzenie 3-drogowe, warto pomyśleć o zagraniu typu z podpórką lub DNB. W pierwszym przypadku znacznie zmaleje jednak kurs, zaś w drugim porażka nie przyniesie może straty całej kwoty, jednak od kuponu rozliczonego po kursie 1.0 i tak będziemy musieli zapłacić podatek.

Aby obstawianie singli przyniosło zysk, powinniśmy skupić się na kursach ze współczynnikiem przekraczającym 2.12. Wówczas wystarczy wygrać zaledwie połowę postawionych zakładów, żeby nie stracić pieniędzy. Z każdą wygraną powyżej 50% rośnie za to nasz zysk.

Jako że kursy powyżej 2.0 rzadko trafiają się w przypadku zdecydowanych faworytów, w zakładach singlowych sporą rolę odgrywa solidna analiza. Dlatego też, planując granie większej ilości singli, warto skupić się na konkretnej lidze, drużynie, a nawet elemencie rozgrywki. Auty, rzuty rożne, faule i żółte kartki to idealne przykłady czynników, które w przypadku wyrównanych spotkań przewidzimy znacznie łatwiej niż ostateczny rezultat.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!