Występy Polaków w TOP 5: niefortunna Serie A

Jak w niedawno zakończonych meczach ligowych z TOP 5 poradzili sobie Polacy? Zapraszam na pierwsze podsumowanie występów naszych reprezentantów w najsilniejszych rozgrywkach.

Premier League

Mateusz Klich (Leeds United)

Leeds mierzyło się z Evertonem w meczu 2. kolejki Premier League. Mateusz Klich zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Polak w 41. minucie strzelił gola i doprowadził do wyrównania. Plac gry opuścił po godzinie gry, a końcowy wynik to 2:2.

Jakub Moder (Brighton)

Jakub Moder rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, na której nie znalazło się miejsce dla Michała Karbownika. Polak pojawił się na placu gry dopiero w 80. minucie. Zmienił wtedy Lallanę i nie miał zbyt dużego wpływu na losy rywalizacji. Mewy pokonały Watford 2:0.

Jan Bednarek (Southampton)

Southampton dosyć nieoczekiwanie zremisował z Manchesterem United. Jan Bednarek po raz kolejny rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Defensor wszedł na plac gry w drugiej połowie i miał za zadanie wybronić wynik. Nie zawinił przy straconej bramce.

Łukasz Fabiański (West Ham)

West Ham pokonał Leicester aż 4:1, a Łukasz Fabiański nie miał zbyt wiele roboty w tym spotkaniu. Na bramkę Polaka został oddany tylko jeden celny strzał, zatem nie mógł się wykazać swoimi umiejętnościami. Przy wpuszczonym golu miał małe szanse na interwencje, uderzenie było oddawane z bliskiej odległości.

Ligue 1

Przemysław Frankowski (Lens)

W meczu Monaco z Lens była szansa na obejrzenie występów dwóch Polaków, ale całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych Majecki. Na murawie w barwach gości pojawił się za to na początku drugiej połowy Przemysław Frankowski. Polak w swoim trzecim występie zanotował drugą asystę. Wyłuskał piłkę od jednego z obrońców i wyłożył futbolówkę dla Banzy.

Karol Fila (Strasbourg)

Strasbourg mierzył się z beniaminkiem – Troyes. Wydawało się, że dla gospodarzy będzie to łatwe spotkanie, ale ostatecznie podzielili się punktami z gośćmi, choć musieli nawet gonić wynik. Karol Fila w 39. minucie dostał żółtą kartkę i trener zmienił Polaka w 63. minucie na Majeeda.

Bundesliga

Rafał Gikiewicz i Robert Gumny (Augsburg)

Duet z Augsburga spisał się dosyć dobrze w spotkaniu z Eintrachtem Frankfurt. Gospodarze byli zdecydowanie wyżej notowanym rywalem, dlatego Gikiewicz i Gumny mieli ręce pełne roboty. Mimo to dobrze się spisali, a polski golkiper zachował czyste konto. Końcowy wynik to bezbramkowy remis.

Robert Lewandowski (Bayern Monachium)

Bayern mierzył się w niedzielę z FC Koeln. Kibice z pewnością oczekiwali festiwalu strzeleckiego Lewandowskiego, ale Bawarczycy w pierwszej połowie grali słabo. Dopiero po przerwie poprawili swoją grę i bramkę strzelił wówczas nasz najlepszy napastnik.

Serie A

Paweł Dawidowicz (Verona)

Paweł Dawidowicz nie miał w tym starciu najłatwiejszego zadania. Po stracie pierwszej bramki gospodarze stracili jednego zawodnika i musieli grać w dziesiątkę. Polak musiał sobie więc radzić ze zmasowanymi ataki Sassuolo, które zdołało strzelić trzy gole.

Szymon Żurkowski (Empoli)

Empoli grało z Lazio. Mecz rozpoczął się dla gospodarzy dosyć dobrze bo już w czwartej minucie objęli prowadzenie, ale goście jeszcze do przerwy wygrywali 3:1. W 76. minucie za Haasa wszedł Szymon Żurkowski, ale młody Polak nie miał zbyt dużego wpływu na grę swojej drużyny, dlatego wynik rywalizacji się nie zmienił.

Karol Linetty (Torino)

Karol Linetty wyszedł w pierwszej połowie w barwach Torino. Byki nie miały najłatwiejszego rywala, gdyż grały z Atalantą. Karol popisał się asystą w 79. minucie. Polak zagrał do Belottiego, który po rykoszecie strzelił bramkę.

Łukasz Skorupski (Bologna)

Bologna Łukasza Skorupskiego mierzyła się z Salernitaną. Polski bramkarz stanął między słupkami od pierwszej minuty. Wpuścił dwa gole. Jeden z rzutu karnego i drugi po uderzeniu w lewy górny róg. Skorupskie nie miał zbyt wielu okazji żeby się popisać, a przy wpuszczonych bramkarz miał niewiele do powiedzenia. Na szczęście Bologna wygrała 3:2.

Wojciech Szczęsny (Juventus)

Szczęsnemu mecz z Udinese będzie długo wypominany. Gdy Juventus prowadził 2:1 Polak popełnił koszmarny błąd. Piłkę odzyskali przeciwnicy, a do wyrównania doprowadził Deulofeu. Na Wojtka spadła olbrzymia fala krytyki po tym jak zaprzepaścił trzy punkty Starej Damie.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina)

Polak wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Romą, ale zbyt długo nie pograł. W 17. minucie wyszedł poza pole karne i sfaulował Abrahama przez co obejrzał czerwoną kartkę. Fiorentina przegrała 1:3.

Piotr Zieliński (Napoli)

Również Zieliński nie cieszył się zbyt długo z gry. Piotr znalazł się w wyjściowej jedenastce na starcie z Venezią, ale przedwcześnie opuścił plac gry. W 35. minucie zastąpił go Elmas. Zieliński niestety zszedł z boiska z kontuzją. Napoli pokonało beniaminka 2:0, ale zwycięstwo przypłaciło utratą jednego z najlepszych piłkarzy.