Pobierz aplikację betfan na telefon
Wybory prezesa PZPN: Marek Koźmiński

Wybory prezesa PZPN odbędą się 18 sierpnia 2021 roku. W tym artykule przyjrzymy się drugiemu kandydatowi – Markowi Koźmińskiemu.

Wybory prezesa PZPN – kto i jak głosuje?

Kadencja Zbigniewa Bońka zbliża się ku końcowi, a to oznacza, że pora wybrać nowego prezesa PZPN. O to stanowisko będą rywalizować Cezary Kulesza oraz Marek Koźmiński. Zdecydowanym faworytem jest były prezes Jagiellonii Białystok Wybory odbędą się 18 sierpnia. W jaki sposób przebiegnie głosowanie? 60 głosów mają baronowie – prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej. 50 głosów mają kluby z Ekstraklasy i 1. ligi. Nie tak dawno kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce miały po dwa głosy, ale po zwiększeniu ligi ta zasada uległa zmianie. Czternaście pierwszych klubów ma po dwa głosy, a kluby z pozostałych miejsc po jednym. Jeden głos mają także kluby z pierwszej ligi. Ponadto trzy głosy ma Stowarzyszenie Trenerów, po dwa Kobiecy Futbol oraz Futsal i jeden głos przypada Stowarzyszeniu Sędziów. Oznacza to, że na wybory przypada 118 głosów. Obstaw w BETFAN kto zostanie nowym prezesem PZPN.

Marek Koźmiński – kariera piłkarska

Marek Koźmiński podobnie jak Cezary Kulesza jest byłym piłkarzem. Ma jednak zdecydowanie lepszą karierę sportową niż jego rywal w wyborach. Swoją przygodę z piłką rozpoczął w sezonie 1988/1989 w Hutniku Kraków. Następnie przeniósł się do Włoch do Udinese, a później Brescii. To właśnie na Półwyspie Apenińskim spędził większość swojej kariery (10 lat). Następnie obrońca przeniósł się do Ancony, a później do PAOKu – obecnego klubu Karola Świderskiego. W 2003 roku w swoim ostatnim sezonie grał dla Górnika Zabrze.

Jest także reprezentantem Polski. W kadrze zadebiutował 9 września 1992 roku w starciu z Izraelem (1:1). W 1992 roku zdobył srebrny medal olimpijski na igrzyskach w Barcelonie. Jest także uczestnikiem Mistrzostw Świata 2002 w Korei Południowej oraz Japonii. Z orzełkiem na piersi rozegrał 45 spotkań i zdobył jednego gola. Karierę reprezentacyjną zakończył w 2002 roku.

Marek Koźmiński – profil kandydata

Marek Koźmiński jest jednym z dwóch kandydatów na stanowiska prezesa PZPN. Nie ma on jednak zbyt dużych szans na wygranie wyborów, a media spekulowały nawet, że prawdopodobnie człowiek Zbigniewa Bońka wycofa się ze swojej kandydatury. Sam zainteresowany zaprzeczył jednak tym spekulacjom i wydał oficjalne oświadczenie.

Oświadczenie Marka Koźmińskiego:

Marek Koźmiński jest byłym właścicielem Górnika Zabrze, w którym zakończył swoją karierę.  Funkcje w Polskim Związku Piłki Nożnej sprawuje od 2012 roku. Był wiceprezesem ds. zagranicznych w PZPN w latach 2012–2016, a od 2016 jest wiceprezesem ds. szkoleniowych.

Marek Koźmiński – oferta BETFAN

Analitycy z BETFAN nie dają Markowi Koźmińskiemu zbyt dużych szans na zwycięstwo w wyborach. Kurs na to, że były reprezentant Polski zostanie prezesem PZPN wynosi aż 6.50. Fani Koźmińskiego mogą jednak obstawić, jaka będzie różnica głosów między nim a Cezarym Kuleszą. Sprawdź kursy na tę ofertę w BETFAN.

Zachęcam także do zapoznania się z profilem drugiego kandydata – Cezarego Kuleszy.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!