Pobierz aplikację betfan na telefon
Putincewa na drodze Linette do półfinału

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Strasburgu. Na drodze do półfinału stoi teraz Julia Putincewa. Czy Magdzie uda się pokonać Kazaszkę? 

Krecz Alize Cornet. Magda Linette w ćwierćfinale

Mecz był toczony w bardzo dziwnych okolicznościach. Od pierwszych gemów było wyraźnie widać, że Cornet coś dolega i nie może swobodnie poruszać się po korcie. Francuzka walczyła jednak zawzięcie i pierwszy set był bardzo wyrównany. Dużo było w nim niewymuszonych błędów i emocji z obu stron. Magda starała się kontrolować przebieg meczu, jednak zbyt dużo wyrzucanych w aut piłek nie pozwoliło na gładkie wygranie seta. O losach pierwszej partii ostatecznie musiał zadecydować tie-break, w którym to Polka pokazała się z bardzo dobrej strony i wygrała 7-2. O drugiej odsłonie nie możemy napisać zbyt dużo, ponieważ trwała tylko 21 minut. 3 gemy wygrane przez Linette (2 gładko i 1 na przewagi) i Alize Cornet zdecydowała się zrezygnować z dalszej gry. Wszystko przez uraz, który uniemożliwiał sprawne poruszanie się po korcie.

Magda Linette – Alize Cornet (7:6(2), 3:0 – krecz Cornet) 

Magda Linette – Julia Putincewa (27.05) – mecz o półfinał

Polka już od dawna nie była tak blisko fazy półfinałowej w turnieju rangi WTA. Magda ostatnio nie notowała najlepszych występów na arenach międzynarodowych, jednak miejmy nadzieję, że turniej w Strasburgu będzie swego rodzaju przełamaniem i pod okiem nowego trenera Dawida Celta, Linette rozpocznie wspinaczkę w górę w rankingu WTA. W ćwierćfinale łatwo nie będzie. Rywalka to obecnie 43. rakieta świata i to Putincewa będzie faworytką w tym starciu. Kazaszka w 1/8 finału również wygrała dzięki kreczowi rywalki. Pograła jednak zdecydowanie krócej niż Polka, gdyż tylko 17 minut do stanu 2:0 w gemach. Magda w swoich poprzednich spotkaniach pokazywała różne oblicza, więc tak naprawdę nie wiadomo, czego się spodziewać. Jeżeli Polka zagra swój dobry, agresywny tenis, utrzymując jednocześnie piłkę w korcie to na pewno jest w stanie powalczyć i wygrać z Julią Putincewą.

Magda Linette – Julia Putincewa (27.05) – Transmisja spotkania w tv i online

Początek meczu Polki z Kazaszką zaplanowany jest na godzinę 12:30 na korcie centralnym. Będzie to drugie spotkanie od godziny 11:00 na tym obiekcie. Transmisję „na żywo” można będzie obejrzeć na antenie Canal + Sport, natomiast online w usługach NC+ GO, Player.pl i na stronie canalplus.pl.

Turniej WTA w Strasburgu jest zaliczany do cyklu turniejów WTA 250 na kortach ziemnych. Pula nagród w tym roku wynosi 189 708 euro, natomiast zwyciężczyni dostanie 23 548 euro. 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!