Świątek szaleje w Rzymie. Awansuje do półfinału?

Iga Świątek pokonała Barborę Krejcikovą 2:1 (3:6, 7:6 i 7:5) w kolejnej rundzie turnieju WTA w Rzymie. Polka awansowała więc do ćwierćfinału w którym zmierzy się ze zwyciężczynią pary – Muguruza – Switolina.

• Iga Świątek wygrała po niezwykle zaciętym meczu z Barborą Krejcikovą
  • W kolejnej rundzie WTA  w Rzymie Świątek zmierzy się z Muguruzą albo Switoliną

WTA Rzym: Świątek powstała z kolan

W 1/8 finału WTA w Rzymie Iga Świątek mierzyła się z czterdziestą w rankingu Barborą Krejcikovą. Czwartkowy mecz był dla naszej reprezentantki bardzo trudny. Dodatkowo zmagań nie ułatwiał porywisty wiatr.

Polka już w trzecim gemie dała się przełamać, ale szybko wyrównała, wygrywając po chwili serwis Krejcikovej. Przez resztę pierwszego seta nie była już tak skuteczna, dlatego przegrała go aż 3:6.

W drugim secie Czeska wygrywała 2:0, ale Świątek udało się przełamać Krejcikovą w trzecim gemie, co sprawiło, że po paru gemach byliśmy świadkami tiebreaku. Po niezwykle zaciętej rywalizacji Iga wygrała drugiego seta i doprowadziła do wyrównania. Trwał on bardzo długo, ponieważ aż godzinę i trzy minuty.

Trzeci set również był bardzo wyrównany. Obie tenisistki za każdym razem wygrywały swój serwis. Iga Świątek przełamała jednak rywalkę w dwunastym gemie i nie doprowadziła do drugiego tiebreaku. Wymianę, która dała reprezentantce Polski awans do kolejnej rundy turnieju zobaczycie poniżej.

WTA Rzym: z kim zagra Iga Świątek?

W kolejnej rundzie turnieju w Rzymie Iga Świątek zmierzy się ze zwyciężczynią meczu między Muguruzą a Switoliną. Faworytem tego starcia jest będąca na 12. miejscu w rankingu WTA Hiszpanka. Rywalizację jednej z przyszłych rywalek polskiej tenisistki możecie obstawić na BETFAN. Początek starcia zaplanowany jest na 18:00.

Zmagania tenisistów w Rzymie możecie obstawić u polskiego legalnego bukmachera BETFAN. Występy Igi Piątek możecie za to obejrzeć na Canal+ Sport.