Pobierz aplikację betfan na telefon
WTA Finals: Iga Świątek – Paula Badosa

Mecz z Paulą Badosą będzie dla Igi Świątek ostatnim na turnieju WTA Finals. Niestety, Polka przegrała 2 poprzednie spotkania i nie ma już szans na awans z grupy. Będzie to zatem walka o honor. 

WTA Finals: Wyniki i sytuacja w grupie A

Jesteśmy już po dwóch kolejkach fazy grupowej na turnieju WTA Finals w Guadalajarze. Niestety, Iga Świątek po dwóch porażkach straciła możliwość awansu do dalszej fazy turnieju. Przypomnijmy, z grup awansują tylko po dwie najlepsze zawodniczki, żeby później zmierzyć się ze sobą w ramach meczów półfinałowych. Paula Badosa jest w zupełnie innej sytuacji od Polki. Hiszpanka wygrała już dwa spotkania i jest pewna awansu do dalszej fazy. Badosa gładko ograła Sabalenkę i wygrała po zaciętej batalii z Marią Sakkari. Porównując wyniki obu zawodniczek, Iga Świątek wypada bardzo blado przy Hiszpance. Polka gładko przegrała z Marią Sakkari i również poniosła porażkę po bardzo zaciętym boju z Aryną Sabalenką.

WTA Finals: Szanse Igi Świątek w starciu z Paulą Badosą

Szans dla Polki poszukuję w tym, że Badosa jest już pewna awansu do półfinału z pierwszego miejsca w grupie, czyli tak naprawdę ten mecz może być dla niej treningiem przed dalszym etapem rozgrywek. Nie chce mi się wierzyć, żeby Paula grała na 100 % i ryzykowała jakiś uraz przed najważniejszymi meczami tego sezonu.

Iga Świątek jest w zupełnie innej sytuacji. Raszynianka ma wiele do udowodnienia sobie, ale również i kibicom zarówno tym, którzy są obecnie na kortach w Meksyku, jak i tym, którzy oglądają jej zmagania w telewizji.

Myślę, że Iga Świątek będzie miała dzisiaj możliwość pokonania Pauli Badosy. Odwołam się tutaj do tego, że w tenisie na najwyższym poziomie decydują naprawdę detale lub też przygotowanie mentalne. A to dzisiaj powinno być po stronie Polki z racji tego, że walczy o honor i premierowe zwycięstwo w finałach kobiecego touru WTA. Paula Badosa powinna raczej oszczędzać siły na mecz półfinałowy i ewentualny finał. Hiszpanka moim zdaniem podejdzie do spotkania dość treningowo i jest duża szansa, że zostanie to skarcone przez Igę. Pierwszy raz na tym turnieju zdecydowałem się postawić wygraną Świątek.

Proponowany typ: Wygrana Igi Świątek – kurs 2.42 z oferty BETFAN 

WTA Finals: Iga Świątek – Paula Badosa (15.11, 21:00) – Transmisja

Mecz Igi Świątek z Paulą Badosą w ramach fazy grupowej turnieju WTA Finals rozpocznie się 15 listopada o godzinie 21:00. Transmisję z tego spotkania, jak i z całego turnieju finałowego kobiet, przeprowadzi Canal + Sport.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!