WTA Finals Iga Świątek – Maria Sakkari typy, zapowiedź (11.11)

WTA Finals Iga Świątek rozpocznie od starcia z Greczynką Marią Sakkari, która w tym sezonie osiągała życiowe wyniki i również debiutuje w zawodach kończących sezon pań. Polce ta tenisistka zdecydowanie nie leży, ale będzie miała szansę przełamać złą passę pojedynków z Sakkari już 11 listopada.

WTA Finals Iga Świątek – Maria Sakkari (11.11. 21:00) – mecze bezpośrednie

Iga Świątek i Maria Sakkari grały ze sobą do tej pory dwukrotnie i oba mecze rozegrane zostały w tym sezonie. Niestety bilans tych spotkań jest niekorzystny dla Polki, która jeszcze nie znalazła sposobu na pokonanie Greczynki. Pierwszy pojedynek miał miejsce w ćwierćfinale Roland Garros. Iga broniła tytułu i była zdecydowaną faworytką starcia z Sakkari. Mimo dobrego początku meczu i szybkiego przełamania nie była w stanie utrzymać przewagi i przegrała 4:6. Druga partia zakończyła się takim samym wynikiem, ale było to spowodowane złym pierwszym gemem. Iga dała się przełamać na samym starcie i to wystarczyło do tego, żeby Maria mogła osiągnąć ogromny sukces, jakim był awans do półfinału.

Drugie spotkanie tych tenisistek miało miejsce w Ostrawie. Sakkari ponownie okazała się lepsza i znów nie dała wygrać Idze nawet seta. Mecz zakończył się wynikiem 4:6, 5:7 z perspektywy Polki. Pierwszy set miał taki sam przebieg jak drugi na Roland Garros. Jedno, szybkie przełamanie i to zaważyło o tym, że Świątek musiała uznać wyższość rywalki. Druga partia przyniosła trzy straty własnego serwisu, niestety dwie były po stronie Igi i ostatecznie kolejna porażka z Greczynką. Na ten moment bilans Świątek z Sakkari jest bardzo słaby, dwie porażki, brak wygranego seta, ale są podstawy do tego, żeby Polka przełamała złą serię i tym razem była górą.

WTA Finals Iga Świątek – Maria Sakkari (11.11. 21:00) – typy

Mecze Igi Świątek z Marią Sakkari do tej pory kończyły się w dwóch setach i zawsze na korzyść Greczynki, ale zazwyczaj te sety były bardzo wyrównane. Mecz w WTA Finals powinien stać na bardzo wysokim poziomie i przynieść nam wiele emocji. Mimo że styl Sakkari mocno nie leży Polce, to zawody Finals rządzą się swoimi prawami i wydaje się, że Polka będzie w stanie się przełamać podczas tego spotkania.

Typy na mecz Świątek – Sakkari: powyżej 20.5 gema w meczu, kurs 1.70 lub Iga Świątek wygra seta kurs 1.45

Zapoznaj się z zapowiedzią WTA Finals i sylwetkami wszystkich tenisistek, które będą brał udział w tym turnieju.

Legendy światowego tenisa Martina Navratilova i Chris Evert typują, że cały turniej wygra Iga Świątek.

Chcesz podążyć głosem ekspertów tenisa? Postaw, że Iga Świątek wygra cały turniej WTA Finals, kurs 7.4 w ofercie BETFAN