WTA 500 Chicago 2: Magda Linette w 2. rundzie

Magda Linette awansowała do 2. rundy prestiżowego turnieju WTA 500 Chicago 2. Polka pewnie ograła Coco Vandeweghe i już w środę zagra z Jil Belen Teichmann.

WTA 500 Chicago 2: Magda Linette ograła Coco Vandeweghe

Magda Linette potwierdza swoją bardzo dobrą dyspozycję w ostatnim czasie. W 1. rundzie turnieju w Chicago Polka pewnie, w dwóch setach ograła Coco Vandeweghe, która niegdyś była w czołowej dziesiątce światowego rankingu WTA.

Mecz rozpoczął się kapitalnie dla Linette. Polka najpierw gładko wygrała pierwszego gema przy własnym podaniu, a następnie szybko przełamała Amerykankę, nie tracąc przy tym nawet jednego punktu. W kolejnym gemie, przy serwisie Polki, nastąpił moment zawahania i Magda po grze na przewagi, ostatecznie poniosła porażkę przy własnym serwisie. Jak się później okazało to był jedyny gem stracony przez poznaniankę w pierwszym secie. Kapitalna dyspozycja Polki przełożyła się na wysoki wynik w pierwszej partii.

Drugi set miał już zupełnie inne oblicze. Długo mieliśmy sytuację remisową. W 5. gemie Linette w końcu przełamała rywalkę i tak naprawdę już do końca meczu Vandeweghe nie miał zbytnio okazji, żeby do niego powrócić. Tym samym Magda Linette po godzinie i 15 minutach awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 500 Chicago 2.

WTA 500 Chicago 2: Magda Linette – Jil Belen Teichmann (29.09, 17:30)

Kolejną przeciwniczką Polki będzie Jil Belen Teichmann, czyli dość sensacyjna finalistka z Cincinnati. Szwajcarka notuje ostatnio bardzo dobre wyniki na poziomie turniejów WTA, więc ten mecz z pewnością będzie bardzo trudny dla Magdy. W pierwszej rundzie Teichmann pokonała Kaię Kanepi 7:6 (3), 7:5. Szwajcarka będzie minimalną faworytką w starciu z Magdą, jednak na pewno nie odbierałbym Polce szans na zwycięstwo. Współpraca z Dawidem Celtem znacząco odmieniła grę poznanianki. Teraz jest na korcie o wiele pewniejsza i na każde spotkanie ma przygotowany plan. Mecz pomiędzy Linette a Teichmann rozpocznie się w środę 29 września o godzinie 17:30.

OBSTAW MECZ LINETTE – TEICHMANN W BETFAN 

Turniej WTA 500 Chicago 2 jest rozgrywany na kortach twardych w dniach 27 września – 3 października. W tym roku łączna pula nagród wynosi około 565 000 dolarów.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!