Pobierz aplikację betfan na telefon
WTA 250 w Gdyni: Kawa w 2. rundzie

Kolejna Polka w 2. rundzie na turnieju WTA 250 w Gdyni. Katarzyna Kawa ograła w trzech setach Terezę Mrdeza.

WTA 250 w Gdyni: Katarzyna Kawa – Tereza Mrdeza 6:3, 1:6, 6:2

Przed rozpoczęciem turnieju mieliśmy spore obawy co do tego, czy którąkolwiek z Polek zobaczymy w 2. rundzie na turnieju WTA 250 w Gdyni. Jak się okazało dwie nasze reprezentantki zagrają ostatecznie w kolejnym etapie turnieju. W poniedziałek awansowała Weronika Falkowska, natomiast we wtorek Katarzyna Kawa.

Polka mierzyła się z Terezą Mrdeza, która jest obecnie sklasyfikowana na 223. miejscu w światowym rankingu WTA, czyli 80 pozycji za Kawą. Mimo tego Chorwatka była minimalną faworytką tego spotkania, gdyż Katarzynie niezbyt powodzi się w tym sezonie. Polka, zmotywowana grą przed własną publicznością, pokazała jednak, że drzemię w niej spory potencjał tenisowy. W pierwszym secie na 9 gemów byliśmy świadkami aż 7 przełamań i to ostatecznie Kawa wygrała 6:3.

Drugi set był bardzo niepokojący. Polka przegrała gładko 1:6 praktycznie nie nawiązując żadnej walki z rywalką. Na szczęście sytuacja zmieniła się diametralnie w decydującej partii. Katarzyna Kawa szybko wyszła na prowadzenie, które utrzymała do końca meczu.

W 2. rundzie Polka zmierzy się z Iriną Begu i to Rumunka będzie zdecydowaną faworytką tego spotkania.

OBSTAW MECZ KAWA – BEGU W BETFAN

WTA 250 w Gdyni: Porażki Baszak i Fręch

We wtorek grały jeszcze dwie Polki w grze pojedynczej. Niestety, Weronika Baszak i Magdalena Fręch odpadły z turnieju WTA 250 w Gdyni w 1. rundzie. Pierwsza z Polek pokazała się z bardzo dobrej strony. Wygrała seta z Białorusinką Sasnowicz, która jest w pierwszej „setce” rankingu WTA. Jest to bardzo dobry wynik i prognostyk na przyszłość.

Szkoda z pewnością Magdaleny Fręch, która w zeszłym tygodniu triumfowała w mistrzostwach Polski. 23-latka przegrała z Nurią Parrizas-Diaz, która wygrała Challenger w Bastad. Polka z pewnością mogła trafić lepiej w 1. rundzie i może trochę narzekać na losowanie. Fręch jednak dzielnie walczyła i tak jak Baszak wygrała jednego seta.

Aliaksandra Sasnowicz – Weronika Baszak 3:6, 6:1, 6:2
Nuria Parrizas-Diaz – Magdalena Fręch 6:3, 2:6, 6:4

W tym roku pula nagród w turnieju WTA w Gdyni wyniesie 235 238 dolarów. Wygrana w turnieju daje 280 punktów do rankingu WTA.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!