Wraca Plusliga! Szybki tie-break – quiz wiedzy przed sezonem

Szymon Piórek

30 września 2021

Plusliga 2021/22 wraca do gry

Nowy sezon PlusLigi rozpocznie się już w piątek 1 października. W sezonie 2021/22 z pewnością nie będzie brakowało emocji. Wciąż bowiem polska liga to liga mistrzów świata, a oprócz tego będą występować w niej liczni medaliści olimpijscy, w tym złoci. Sprawdź swoją wiedzę o PlusLidze. Wynik 12/15 można uznać za satysfakcjonujący.

Do gry po przerwie reprezentacyjnej powraca siatkarska PlusLiga, czyli liga mistrzów świata. Polskie rozgrywki od lat są jednymi z najlepszych na świecie i wywołujących ogromne emocje. Kibice z wielkim entuzjazmem śledzą kolejne spotkania. Wy natomiast możecie sprawdzić się w quizie wiedzy o PlusLidze. Bądźcie przygotowani na pytania o transfery, najlepszych siatkarzy czy wątki historyczne. Zapraszamy do zabawy!

32
Utworzono

Szybki tie-break z PlusLigą. Quiz wiedzy o polskiej lidze

Nowy sezon PlusLigi rozpocznie się już w piątek 1 października. W sezonie 2021/22 z pewnością nie będzie brakowało emocji. Wciąż bowiem polska liga to liga mistrzów świata, a oprócz tego będą występować w niej liczni medaliści olimpijscy, w tym złoci. Sprawdź swoją wiedzę o PlusLidze. Wynik 12/15 można uznać za satysfakcjonujący.

1 / 15

1. Kto broni tytułu mistrza Polski?

2 / 15

2. Kto natomiast triumfował w 2020 roku?

3 / 15

3. W którym roku odbyły się pierwsze profesjonalne zmagania o klubowe mistrzostwo Polski, które obecnie nazywają się PlusLigą, a wcześniej Polską Ligą Siatkówki?

4 / 15

4. W sezonie 2021/22 w Pluslidze będzie występował jeden beniaminek. Jaki?

5 / 15

5. W letniej przerwie nastąpiło pięć zmian na ławkach rezerwowych klubów Plusligi. Najliczniejszą grupą trenerów pozostają Polacy. Jaką jest druga najliczniejsza nacja szkoleniowców?

6 / 15

6. Który trener najdłużej prowadzi jeden zespół PlusLigi?

7 / 15

7. W letniej przerwie doszło również do kilku ciekawych zmian klubowych. Do polskiej ligi powrócił m.in. brązowy medalista olimpijski - Facundo Conte. Gdzie zagra Argentyńczyk?

8 / 15

8. Do dużej zmiany klubowej doszło również w wewnątrz ligi. Po wielu latach z Kędzierzyna-Koźla odszedł mistrz olimpijski Benjamin Toniutti. Gdzie będzie występował?

9 / 15

9. Jak dotąd tylko jedna drużyna PlusLigi dokonała wzmocnień składających się z samych Polaków. Jaka to drużyna?

10 / 15

10. W przyszłym sezonie w zespole PGE Skry Bełchatów nie będzie występował Taylor Sander, z którym rozwiązano kontrakt. Z jakiego powodu?

11 / 15

11. Niedawno doszło również do osobliwej sytuacji w świecie siatkówki związanej z atakującym Trefla Gdańsk - Mariuszem Wlazły. Mistrz świata z 2014 roku rozpoczął studia, lecz jego aplikacja do grupy na Facebooku została odrzucona przez administratorkę. Naukę na jakim kierunku rozpoczął Wlazły?

12 / 15

12. W tym sezonie AZS Indykpol Olsztyn swoich spotkań nie będzie rozgrywał u siebie, a w Iławie. Wszystko za sprawą przebudowy hali. Jak ona się nazywała?

13 / 15

13. Sezon 2021/22 PlusLigi dopiero się rozpoczyna, ale warto spytać o to, kto był najlepszy w poprzednim sezonie i mieć na uwadze ich także w obecnych rozgrywkach. Rozpocznijmy od najlepiej punktującego, kto nim był?

14 / 15

14. Który z zawodników był najlepszym blokującym?

15 / 15

15. Na koniec pytanie o najlepiej zagrywającego?

Twój wynik to

Średni wynik to 48%

0%

Autor tekstu

Najnowsze wpisy