Wraca Ekstraklasa! 20 pytań na powrót polskiej ligi

Szymon Piórek

03 lutego 2022

legia warszawa-typy-ekstraklasa-zapowiedz

Ekstraklasa powraca do gry po przerwie zimowej. Kibice czekali długie 47 dni na powrót najlepszej ligi świata. Aby umilić im ostatnie godziny przygotowaliśmy specjalny quiz. Zapraszamy na quiz sprawdzający wiedzę przed pierwszym meczem Ekstraklasy w rundzie wiosennej. Pamiętaj, że w quizie o nagrody możesz wziąć udział tylko raz.

Długie 47 dni bez najlepszej ligi świata dobiegają końca. Już w piątek 4 lutego odbędzie się inauguracyjne spotkanie 20. kolejki Ekstraklasy. Będzie to jednocześnie pierwsze spotkanie rundy wiosennej polskiej ligi, jak i pierwsze w 2022 roku. Kto na boisko wyjdzie jako pierwszy? Co się działo zimą w Jagiellonii Białystok? Jakie transfery zrobiły czołowe kluby? A także kto jest liderem poszczególnych statystyk? Na te pytania trzeba odpowiedzieć, by perfekcyjnie rozwiązać przygotowany dla Was quiz.

Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 17/20 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. Ekstraklasy i jej klubów. Pamiętaj, że w quizie o nagrody możesz wziąć udział tylko raz. A nagrodą za bezbłędne rozwiązanie quizu jest 100% Bonus od Wpłaty.

0%
19
Utworzono Przez Wraca Ekstraklasa! 20 pytań na powrót polskiej ligiSzymon Piórek

Wraca Ekstraklasa! 20 pytań na powrót polskiej ligi

Ekstraklasa powraca do gry po przerwie zimowej. Kibice czekali długie 47 dni na powrót najlepszej ligi świata. Aby umilić im ostatnie godziny przygotowaliśmy specjalny quiz. Zapraszamy na quiz sprawdzający wiedzę przed pierwszym meczem Ekstraklasy w rundzie wiosennej. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 17/20 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. Ekstraklasy i jej klubów. Pamiętaj, że w quizie o nagrody możesz wziąć udział tylko raz.

1 / 20

1. Jaki mecz zainauguruje rundę wiosenną w Ekstraklasie?

2 / 20

2. Rok 2022 jest jubileuszowym dla Ekstraklasy. Po piątkowym inauguracyjnym meczu, ile lat będzie liczyła sobie polska liga?

3 / 20

3. Czas przejść jednak do tego, co w ostatnim czasie bądź w rundzie jesiennej działo się w poszczególnych klubach. Który klub strzelił w rundzie jesiennej najmniej goli ze wszystkich?

4 / 20

4. Skoro pytamy o gole to warto wspomnieć, że liderami klasyfikacji strzelców są Ivi Lopez i Mikael Ishak. Natomiast zawodnik, którego klubu jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej?

5 / 20

5. Pytając o gole to nie sposób pominąć bramkarzy, którzy stoją na straży, by one nie padały. Który z golkiperów obronił największą liczbę strzałów w rundzie jesiennej?

6 / 20

6. Najczęściej na mecz interweniują jednak bramkarze innego zespołu. Jakiego?

7 / 20

7. Czas przenieść formację pytań nieco wyżej - do defensywy. A jeśli mowa o obronie, to często trzeba również wspomnieć o przewinieniach. Który z piłkarzy faulował jesienią najczęściej?

8 / 20

8. Który z zawodnik był natomiast najczęściej faulowany?

9 / 20

9. Żaden zespół, a tym bardziej piłkarz nie może się jednak równać jednej drużynie pod względem otrzymanych upomnień. Która ekipa Ekstraklasy otrzymała jesienią najwięcej kartek?

10 / 20

10. Wisła Płock była na czele jeszcze w dwóch drużynowych statystykach - pod względem zdobytych punktów w meczach u siebie i na wyjeździe. W tej pierwszej zajmują pierwsze miejsce, a w tej drugiej ostatnie. Jeśli mowa o spotkaniach w delegacji Nafciarze wygrali tylko jeden mecz, zdobywając jedynie trzy punkty. Pozostaje jedna drużyna, która nie zdołała zwyciężyć ani jednego starcia na wyjeździe. Jaka?

11 / 20

11. Wciąż w lidze pozostaje również drużyna, która nie zanotowała remisu - bez względu czy u siebie, czy na wyjeździe. Który zespół gra tak bezkompromisowo?

12 / 20

12. Bezkompromisowo w styczniu na rynku transferowym poczyniał sobie natomiast Raków Częstochowa, który na wzmocnienia wydał ok. 1,5 mln euro. Pytamy jednak o to, który klub wydał najwięcej na jednego zawodnika?

13 / 20

13. Nieco spokojniej na rynku transferowym radziły sobie inne kluby Ekstraklasy. Niektóre zrobiły tylko po jednym wzmocnieniu. Jedna ekipa natomiast nie pozyskała żadnego zawodnika spoza klubu. Jaka?

14 / 20

14. Zimą pobity został nowy transferowy rekord Ekstraklasy. Jeden zawodnik został sprzedany za 11 mln euro. Co to za piłkarz i z jakiego klubu odszedł?

15 / 20

15. Jak widać po kwocie odstępnego i wieku rekordowo sprzedanego zawodnika, praca z młodzieżą popłaca. Który z klubów nie bierze sobie tego jednak do serca i wystawia młodzieżowców w najmniejszej liczbie i przez najkrótszy czas?

16 / 20

16. Nie wszyscy trenerzy wychodzą jednak z podobnego założenia i dają szanse nawet bardzo młodym piłkarzom. Trener, której drużyny wprowadził w rundzie jesiennej najmłodszego zawodnika?

17 / 20

17. Inni szkoleniowcy mają natomiast nosa do wprowadzania zawodników z ławki. Trener, której drużyny robił to najbardziej efektywnie, tzn. jego zmiany przyniosły najwięcej goli i asyst?

18 / 20

18. Jednak żadne rotacje personalne nie zmienią nastawienia piłkarzy, jeśli nie mają odpowiedniej woli walki do ostatnich chwil. Tę na pewno ma wszczepiono drużynie, która strzeliła pięć goli - najwięcej - w doliczonych minutach spotkania. Jaki to zespół?

19 / 20

19. Tego mogą nauczyć nowi szkoleniowcy. Nowych szkoleniowców w zimowej przerwie pojawiło się aż trzech. Radoslav Latal rozpoczął przygodę z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, Piotr Stokowiec powrócił do Zagłębia Lubin, a kto w 20. kolejce po raz pierwszy poprowadzi Jagiellonię Białystok w sezonie 2021/22?

20 / 20

20. Zimą nastąpiły dwa wielkie powroty wybitnych napastników do Ekstraklasy. Dawid Kownacki znowu wystąpi w Lechu Poznań, a Kamil Wilczek w Piaście Gliwice. Kiedy ten drugi rozegrał ostatni mecz w lidze polskiej?

Twój wynik to

Średni wynik to 63%

0%

Regulamin promocji: REGULAMIN PROMOCJI QUIZ o Ekstraklasie

Autor tekstu

Najnowsze wpisy