Worlds 2021: Podsumowanie ćwierćfinałów

Zakończyły się ćwierćfinałowe starcia. W dalszej fazie nie zobaczymy już ani europejskiej, ani amerykańskiej drużyny. Azjatyckie zespoły są na fali od lat i na razie, nie ma na nich mocnych, a oni dominują na całym świecie. T1 rozprawiło się w trzy mapowym pojedynku z Hanhwą. Ekipa Showmakera oraz główni faworyci turnieju DWG KIA pokonali MAD Lions. Złudzeń swoim rywalom nie pozostawiło również Gen.G, które zamknęło spotkanie w trzech mapach. Wielkich emocji mogliśmy się spodziewać w meczu RNG kontra EG i tak też było. Rozegrane zostało pięć map, które wyłoniły pretendenta do wygrania mistrzostw. 

Worlds 2021: T1 – Hanwha Life 3:0

W pierwszym meczu T1 kończyło wszystkie mapy w okolicach 30. minuty. Był to dobry mecz w wykonaniu Fakera i spółki. MVP tego spotkania został Kaeria, czyli wspierający, jego Tresh w dużej mierze przyczynił się do całkowitego wyniku. 3:0 to gładkie zwycięstwo. Choovy nie podołał pokładanym w nim oczekiwaniom.

Worlds 2021: Royal Never Give Up – Edward Gaming 2:3

To spotkanie było najbardziej emocjonujące. Royal Never Give Up rywalizował z Edward Gaming. Tutaj oglądaliśmy mecz na pełnym dystanie, w którym tylko jedna gra wybiegła poza 30 minut. Royal wygrało pierwszą mapę i objęło prowadzenie. Później lepiej radziło sobie EG i wygrali kolejne dwie odsłony. RNG zdołało doprowadzić do decydującego starcia, ale to było wszystko z ich strony. Najczęściej pickowaną postacią był Ryze, którego oglądaliśmy aż 4 razy.

Worlds 2021: DWG KIA – MAD Lions 3:0

MAD Lions słabo poradzili sobie w tym meczu. Nie podołali stawce tego spotkania. Mieli szansę w drugiej mapie, ale roztrwonili przewagę. Koreańska ekipa DWG  na czele z Show Makerem nie pozostawiła złudzeń, wygrali spokojnie 3:0. MVP  został Canyon, strzelający zwycięskiej ekipy. Europejska drużyna po raz kolejny nie znalazła sposobu na DWG. Obrońcy tytułu są na najlepszej drodze, by powtórzyć zeszłoroczny sukces.

Worlds 2021: Gen.G – Cloud9 3:0

Ostatni ćwierćfinał przyniósł spotkanie pomiędzy amerykańskim Cloud9 a koreańskim Gen.G. Kolejni Azjaci nie pozostawili złudzeń swoim rywalom. Szybkie 3:0 i ostatnia drużyna spoza tego kontynentu pożegnała się z mistrzostwami,  ich dominacja jest ogromna. MVP tego spotkania został Clid, czyli leśnik Gen.G.

Półfinały rozegrane zostaną w dniach 30-31.10.

Terminarz półfinałów:

Sobota 30.10.2021, godz. 14:00 DWG KIA – T1
Niedziela 31.10.2021, godz. 1300 Gen.G – EDward Gaming 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!