World Matchplay 2023: Typy, kursy, zapowiedź

Adrian Krawczyk

14 lipca 2023

World Matchplay 2023: Typy, kursy, zapowiedź
Już od soboty 15 lipca najlepsi darciści rozegrają kolejny turniej, a tym razem będzie to World Matchplay 2023. Dopiero co w ubiegłym tygodniu zakończyły się zmagania w polskim turnieju, a zawodnicy już przeniosą się do Blackpool, gdzie będą rywalizować przez 9 dni. Kandydatem do zwycięstwa w całym turnieju jest Gerwyn Price, jednak forma którą pokazał Michael Van Gerwen w Polsce może owocować, że zobaczymy wiele świetnych pojedynków i być może wyczekiwane starcie pomiędzy Pricem, a Van Gerwenem? Zapraszamy na zapowiedź turnieju World Matchplay 2023, a także do zapoznania się z typami na zawody.

World Matchplay 2023: Zapowiedź

Podczas World Matchplay zawodnicy bedą rywalizować o główną nagrodę dla zwycięzcy turnieju wynoszącą 200.000 funtów. Zawodnicy swoje zmagania rozpoczną od rundy 1/16 finału, albowiem w World Matchplay 2023 zobaczymy łącznie 32 zawodników. Będą mierzyć się oni w parach, a wygrywający będzie przechodził do kolejnej rundy i tak aż do finału. Spotkania w pierwszej rundzie zostaną rozegrane do 10 legów, w drugiej do 11, w ćwierćfinale do 16, w półfinale do 17, a w wielkim finale do 18 wygranych legów.

World Matchplay 2023 kursy bukmacherskie

W ofertach bukmacherów są już dostępne kursy bukmacherskie na turniej World Matchplay 2023. Możemy znaleźć między innymi współczynniki na zwycięzcę całego turnieju – tu faworytem jest Gerwyn Price (kurs 4.85), Michael Van Gerwen (kurs 5.00), Michael Smith (kurs 5.50) oraz Humphries (kurs 14.00). W ofertach pojawiają się także kursy na poszczególne spotkania – te najbardziej interesujące, które warto wyróżnić w pierwszym dniu to niewątpliwie kurs 1.52 na wygraną Cullena z Mike de Deckerem (kurs 2.56), a także mnożnik 1.50 na Aspinalla w starciu z Polakiem Krzysztofem Ratajskim (kurs 2.55).

World Matchplay 2023 typy (Nathan Aspinall – Krzysztof Ratajski)

1.50

WYGRANA ASPINALL

betfan

Pierwszym ważnym spotkaniem dla polskich kibiców podczas World Matchplay 2023 będzie starcie Aspinalla z Ratajskim. Polak nie będzie faworytem do wygrania tego starcia. Jego forma po sukcesach nieco obniżyła loty i nie zmienia tego fakt pokonania Crossa w Polsce. W ćwierćfinale nie zaprezentował się najlepiej z Van den Berghiem, a po tym turnieju uległ jeszcze w dwóch spotkaniach.  Aspinall również nie może powiedzieć, że jest w szczytowej formie, jednak w polskim turnieju nawiązał walkę z Price, dlatego też uważam, że jego dyspozycja jest nieco wyższa. Stawiam na czystą wygraną Apisnalla w meczu z Ratajskim.

World Matchplay 2023 typy (Gerwyn Price – Stephen Bunting)

1.60

PRICE HANDICAP -2.5

betfan

Drugim spotkanie, które wziąłem pod lupę jest starcie faworyta Gerwyna Price z Buntingiem. Błędów dużych popełniać nie można, albowiem przegrany od razu odpada. Price powinien od startu turnieju rzucać dobrze dlatego bez zbędnego kombinowania powinien ograć Buntinga. Jako, że kurs na samą wygraną Price wynosi 1.25 to dokładam do tego handicap -2.5.

World Matchplay 2023: GDZIE OBEJRZEĆ? TRANSMISJA TV, ONLINE, NA ŻYWO

Spotkania turniejowe darta – World Matchplay 2023 odbędą się w dniach 15-23 lipca 2023 roku. Spotkana będą transmitowane na żywo na platformie streamingowej Viaplay. Pamiętaj także, że spotkania turnieju Poland Darts Masters 2023 zobaczysz także w Betfan TV – zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej przy ikonce opatrzonej „Transmisja”.

Autor tekstu

Adrian Krawczyk

Pasjonat piłki nożnej od młodu. Później sam próbował swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. Teraz największy pasjonat piłki nożnej, kolarstwa oraz skoków narciarskich. Wszechstronność w sporcie to mój atut - śledzę praktycznie wszystko, co jest możliwe - od darta, przez esport, aż po topowe mecze piłkarskie.

Najnowsze wpisy