WŁOCHY – BOŚNIA I HERCEGOWINA. RYWAL POLSKI URYWA PUNKTY POTĘDZE

Włochy – Bośnia i Hercegowina. Obok pojedynku Polaków z Holendrami rozegrano także mecz Włochów z reprezentacją Bośni i Hercegowiny. Bałkańscy piłkarze zaprezentowali się bardzo dobrze i byli bliscy zwycięstwa. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami, a kolejną bramkę dla swojego kraju zdobył Edin Dzeko.

EMOCJE DOPIERO PO PRZERWIE

Skuteczność Włochów na początku wyglądała bardzo słabo. W pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał i nie stworzyli większego zagrożenia w ofensywie. Ibrahim Sehić nie miał zbyt wiele pracy, a już po przerwie jego zespół wyszedł na prowadzenie. Strzelał oczywiście nie kto inny, jak Edin Dzeko – napastnik sukcesywnie polepsza swoje statystyki reprezentacyjne. Jego drużyna nie cieszyła się jednak z prowadzenia zbyt długo, bo już po 10 minutach Włosi doprowadzili do wyrównania po szczęśliwej bramce, która padła po rykoszecie. Później grę prowadził właśnie zespół z Italii, jednak nie doprowadziło to do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Wynik 1:1 utrzymał się do końca spotkania.

POLSKA NA SAMYM DNIE

Niespodziewany remis dał punkty Bośniakom, którzy przerwali świetną serię wygranych spotkań Włochów, a zarazem przeskoczyli Polaków w tabeli. Nasi rodacy znajdują się teraz na ostatnim miejscu w grupie. Już wkrótce Polacy zmierzą się bezpośrednio z reprezentacją Bośni i Hercegowiny w meczu wyjazdowym. Niewątpliwie nie będzie to jednak łatwa przeprawa. Włochy czekają nas za miesiąc.