Pobierz aplikację betfan na telefon
Wisła z koronawirusem. Kolejny mecz przełożony

Wisła Kraków to kolejny zespół Ekstraklasy, w szeregach którego pojawiły się pozytywne wyniki na obecność wirusa COVID-19. Niedzielne spotkanie z Lechią Gdańsk nie odbędzie się w planowanym terminie.

WISŁA DOŁĄCZA DO LISTY

Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Wisła Płock, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków – lista wciąż rośnie. Chociaż nie każdy zespół odnotował pozytywne wyniki wśród piłkarzy, pojawiały się one także wśród sztabu czy pracowników klubu. Niedawno media obiegła informacja o trzydziestu zarażeniach w Pogoni, przez co konieczna była zmiana terminu spotkania z Jagiellonią Białystok. „Portowcy” mieli nieco szczęścia, bowiem już wcześniej został przełożony ich mecz z walczącym w europejskich pucharach Lechem. Teraz podobna sytuacja spotkała Wisłę – nie odbędzie się ich niedzielny pojedynek z Lechią Gdańsk. Na nowy termin meczu wyznaczono środę, 28 października.

LIGA Z PROBLEMAMI

Nawarstwia się coraz większa liczba przełożonych meczów oraz zarażonych zawodników. Nie wróży to najlepiej na dalsze losy rozgrywek polskiej ligi. Niedawno władze Ekstraklasy w porozumieniu z Zespołem Medycznym PZPN zleciły klubom wykonanie dodatkowych testów na obecność koronawirusa wśród piłkarzy, sztabu oraz pracowników klubu. Wszystkie drużyny zobowiązały się również do stosowania odpowiednich procedur, które ograniczają ryzyko zakażenia piłkarzy podczas meczów. Pozostaje nam mieć nadzieję, że sytuacja nie skomplikuje sprawnego przeprowadzenia meczów obecnego sezonu, a liczba przełożonych spotkań nie będzie wzrastać.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!