Wisła Płock – SC Magdeburg: Typy, kurs, zapowiedź | 09.02 Liga Mistrzów

Wojciech Sikora

09 lutego 2023

wisłą płock ręczn handball

W fazie grupowej Ligi Mistrzów 2022/2023 w piłce ręcznej, zostały już tylko cztery mecze. Dwie nasze drużyny wciąż walczą o awans. Wisła Płock ponownie zmierzy się z SC Magdeburg, z którymi niedawno przegrali na wyjeździe. Tym razem Polacy zagrają na swojej hali, a przed nafciarzami ostatnia szansa, by nawiązać walkę o szóstą lokatę. Czy będą w stanie powalczyć w tym starciu o komplet punktów? Zapraszam na zapowiedź spotkania Wisła Płock – SC Magdeburg.

Liga Mistrzów: Wisła Płock – SC Magdeburg – Zapowiedź meczu

Wisła Płock wraca do Ligi Mistrzów o kilkuletniej przerwie. Ostatni raz zagrali tam w 2019/2020, a od tamtego czasu występowali w Lidze Europy, gdzie dwa razy osiągali „final four”. W tym roku znaleźli się w LM z racji otrzymania dzikiej karty, o którą walczyli aż z dwunastoma drużynami. Przy okazji odsunięcia z rozgrywek Vardar Skopje, aż siedem drużyn, zarówno mistrzów jak i wicemistrzów krajów europejskich, mogło liczyć na dziką kartę. Tym samym Wisła Płock dostała ogromną szansę by zagrać w tegorocznej Lidze Mistrzów.

 

Nafciarze wciąż zajmują pierwszą lokatę w lidze, którą zapewniło im zwycięstwo z Łomżą Kielce. Gorsza sytuacja jest obecnie w Lidze Mistrzów, bowiem tam po porażce z PPD Zagreb, stracili szóste miejsce, premiujące do fazy playoff. Sytuacja awansu dość mocno się skomplikowała, a teraz przyjdzie im zagrać z bardzo wymagjącą drużyną, która aspiruje na top 2 grupy A. 

Liga Mistrzów: Wisła Płock - SC Magdeburg - typy, typowanie

Poprzedni ich starcie bezpośrednie nie poszło po myśli Wisły i wyjazdowe spotkanie zakończyło się porażką 27:33. Praktycznie od końcówki pierwszej połowy nie mieli możliwości, by nawiązać równą walkę. Teraz jednak mecz odbędzie się w Płocku, a tutejsi kibice świadomi wagi meczu, na pewno będą wspierać swoich ulubieńców. Myślę, że starcie będzie o wiele bardziej stykowe, dlatego stawiam wygraną gospoadrzy z handicapem +3,5.

1.46

WISŁA PŁOCK WYGRA

Z HANDICAPEM +3,5

betfan

Liga Mistrzów: Wisła Płock - SC Magdeburg - gdzie obejrzeć? transmisja tv, online, na żywo

Czwartkowy mecz Ligi Mistrzów piłki ręcznej pomiędzy Wisłą Płock, a SC Magdeburg odbędzie się 9 lutego o 20:45 na hali w Płocku. Transmisja z tego starcia będzie dostępna na kanale Eurosport 2 z polskim komentarzem. Mecz można obejrzeć w internecie i w aplikacji mobilnej Eurosportu.

  • Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:
 

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy