Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Wisła Płock wystartuje juniorami?

dodano: 13 Sierpnia 2020, autor: Agnieszka Sermak

Wisła Płock jest drużyną, w której wykryto pierwszy przypadek koronawirusa w Ekstraklasie. Test pozytywny pojawił się u jednego z zawodników drużyny z Mazowsza.

WISŁA PŁOCK MA PROBLEMY

Z tego powodu odwołano planowany obóz przygotowawczy w Arłamowie, a wszyscy piłkarze i sztab szkoleniowy udali się na kwarantannę, natomiast władze klubu poprosiły o przełożenie pierwszych meczów Nafciarzy. Liga wydała już oświadczenie z odpowiedzią.

Ekstraklasa odniosła się do prośby klubu negatywnie. W komunikacie poinformowano, że to Wisła Płock musi dostosować się do terminarzu ligowego, a nie na odwrót. Liga nie planuje wprowadzenia żadnego rodzaju „udogodnień” w takiej sytuacjach. Rozpoczęcie rozgrywek nie jest zagrożone i wszystko zostanie rozegrane zgodnie z zaprezentowanym oficjalnie planem. Mimo wszystko sytuacja jest dynamiczna i spodziewać się możemy dosłownie wszystkiego. Scenariusz, w którym inauguracja sezonu opóźniona jest jednak też możliwy.

ZAGRAJĄ JUNIORZY?

Ekstraklasa wystartuje 21 sierpnia. Dwa dni później Wisła Płock podejmie beniaminka, Stal Mielec. Trudno na razie powiedzieć, czy do tego czasu zakończą się wszystkie procedury powiązane z wykryciem wirusa. W najgorszym wypadku Nafciarze będą musieli – na wzór drużyn w innych ligach – wystawić do boju juniorów. Wtedy jednak prawdopodobnie wysoko by przegrywali z rywalami. Czasu jest jednak całkiem sporo i na razie w Płocku nie powinno być powodów do paniki.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Sporty Motorowe/

GP Hiszpanii - zapowiedź + typy 09.05

Już w niedzielę odbędzie się Grand Prix Hiszpanii Będzie to już czwarty wyścig w tym sezonie Kwalifikacje wygrał Lewis Hamilton, ale nieznacznie za nim uplasował się Max Verstappen Czy...
Warta Poznań/

2 mecze Ekstraklasy w niedzielę 09.05 - zapowiedź + typy

Do końca rozgrywek na ekstraklasowych boiskach pozostały już tylko 2 kolejki Znamy już TOP 3, natomiast nie wiemy jeszcze, kto spadnie i kto jako czwarty zagra w europejskich pucharach w...