Pobierz aplikację betfan na telefon
Wimbledon 2022: Świątek i Fręch w walce o 3. rundę

W grze na Wimbledonie pozostały już tylko dwie polskie zawodniczki w grze pojedynczej. Wczoraj z turniejem pożegnały się Magda Linette, Maja Chwalińska oraz Katarzyna Kawa. Dzisiaj w 2. rundzie zagrają za to Iga Świątek oraz Magdalena Fręch. Zapraszam na zapowiedź oraz typy na te spotkania.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Wimbledon 2022: Iga Świątek – Lesley Pattinama Kerkhove (30.06, 16:00)

1.53

WYGRANA ŚWIĄTEK

HANDICAP – 7.5 GEMÓW

betfan

Wszyscy martwiliśmy się o to, jak Iga Świątek poradzi sobie na kortach trawiastych. Polka aż do Wimbledonu nie rozegrała ani jednego spotkania na tej nawierzchni. Jak się okazało, Świątek pokonała Janę Fett w pierwszej rundzie i awansowała dalej, jednocześnie podtrzymując serię bez przegranego meczu. Obecnie jest to już 36 spotkań. Mecz zakończył się wynikiem 6:0, 6:3, jednak sam przebieg rywalizacji był bardziej wyrównany niż wskazuje na to wynik. Dużo gry na przewagi, czy też obronionych break pointów. Jest to oczywiście głównie zasługa bardzo dobrej postawy Fett, która postawiła się Świątek i pewnym momencie prowadziła już 1:3 w drugiej partii. Polce na szczęście udało się odwrócić losy drugiego seta i mogła cieszyć się z awansu do drugiej rundy.

 

Na etapie 1/32 finału Igę Świątek czeka rywalizacja z Lesley Pattinamą Kerkhove, która w turnieju głównym znalazła się jako lucky loser, a w pierwszej rundzie pokonała Sonay Kartal w trzech setach. Holenderka nie powinna być większą przeszkodą dla Świątek, dlatego też stawiam na handicap gemowy -7.5 dla Igi. Mecz pomiędzy Igą Świątek a Lesley Pattinamą Kerkhove odbędzie się w sobotę, 30 czerwca około godziny 16:00. Spotkanie można obejrzeć na sportowych antenach Polsatu. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Znajduje się ona poniżej:

 

Wimbledon 2022: Magdalena Fręch - Anna Karolina Schmiedlova (30.06, 17:30)

1.49

WYGRANA FRĘCH

betfan

Magdalena Fręch zszokowała cały tenisowy świat, wygrywając z Camilą Giorgi 7:6 (4), 6:1. Polka zdecydowanie startowała w roli underdoga w tym starciu, a jednak potrafiła przeciwstawić dużo bardziej utytułowanej rywalce. Anna Karolina Schmiedlova pokonała w pierwszej rundzie Rebeccę Peterson, jednak oprócz tego nie ma zbyt dużo doświadczenia na kortach trawiastych.

 

Tym razem to Fręch startuje zasłużenie w roli faworytki i wydaję mi się, że jest jak najbardziej w stanie pokonać Schmiedlovą i awansować do trzeciej rundy Wimbledonu 2022. Mecz pomiędzy Magdaleną Fręch a Anną Karoliną Schmiedlovą odbędzie się w czwartek, 30 czerwca około godziny 17:30. Spotkanie można obejrzeć na sportowych antenach Polsatu. Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Znajduje się ona poniżej:

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!