Wimbledon 2021: Z kim zagrają Polacy?

Wimbledon rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek 28 czerwca. Wiemy już na kogo trafili reprezentanci Polski w 1. rundzie tego wielkoszlemowego turnieju. 

Wimbledon 2021: Iga Świątek zagra z Tajwanką

Iga Świątek z pewnością nie może narzekać na losowanie. W 1. rundzie zagra z Su-Wei Hsieh, która nie radzi sobie ostatnio zbyt dobrze. Tajwanka przegrała 6 spotkań z rzędu na turniejach rangi WTA, w tym jedno spotkanie na nawierzchni trawiastej w Birmingham. Rywalka jak najbardziej do ogrania, jednak nie możemy zapominać, że korty o nawierzchni trawiastej Idze zdecydowanie nie leżą. Polka na ostatnim turnieju w Eastbourne przegrała w 2. rundzie z Darią Kasatkiną w trzech setach. Poza pierwszą wygraną partią Iga zdołała ugrać tylko jednego gema na przestrzeni dwóch setów. Pokazuje to, jak niestabilna jest Świątek na trawie i bardzo ciężko jest przewidzieć przebieg tego spotkania.

Iga Świątek – Su-Wei Hsieh —> OBSTAW MECZ 

Wimbledon 2021: Ciężkie zadanie Magdy Linette w 1. rundzie

Magda Linette z pewnością nie może być już tak zadowolona z losowania jak Iga Świątek. Jej przeciwniczką w 1. rundzie tegorocznego Wimbledonu będzie Amanda Anisimowa, czyli młoda, bardzo utalentowana, amerykańska tenisistka, która ma jeszcze całą karierę przed sobą. Warto zaznaczyć, że obie zawodniczki mierzyły się ze sobą już dwukrotnie. Raz w 2019 roku właśnie na Wimbledonie w 2.rundzie. Wtedy zwyciężyła Magda 6:4, 7:5. Do ponownego spotkania doszło już w tym roku w Charleston na nawierzchni twardej i tym razem lepsza okazała się Amanda, która wygrała w trzech setach 5:7, 6:2, 6:3. Jak zakończy się trzecie spotkanie obu pań? Tego dowiemy się już w poniedziałek lub wtorek, kiedy to zgodnie z terminarzem zostaną rozegrane wszystkie mecze 1. rundy.

Magda Linette – Amanda Anisimowa —> OBSTAW MECZ 

Wimbledon 2021: Czy Hubert Hurkacz w końcu zacznie grać na swoim poziomie?

I na koniec został nasz najlepszy singlista Hubert Hurkacz. Losowanie może nie mieć tutaj większego znaczenia dla Polaka, jeżeli nie wróci na swój optymalny poziom. Na kortach o nawierzchni trawiastej Hubi zawsze czuł się dobrze, tymczasem w tym sezonie przegrał już 2 spotkania na trawie, w tym jedno z dużo niżej notowanym Dominiciem Strickerem. Przeciwnikiem Polaka będzie Włoch Lorenzo Musetti, który nie ma zbyt dużego doświadczenia na tej nawierzchni. Jednak tak jak wcześniej pisałem, mniej ważne od rywala Huberta będzie po prostu jego dyspozycja. Jeżeli Hurkacz wróci na swój odpowiedni poziom to jestem spokojny o wynik tego meczu.

Hubert Hurkacz – Lorenzo Musetti —> OBSTAW MECZ 

WIMBLEDON 2021: GDZIE OGLĄDAĆ? TRANSMISJA W TV I ONLINE

Wimbledon 2021 rozpocznie się 28 czerwca i potrwa do 11 lipca. Całodniowe transmisje z londyńskich kortów można będzie oglądać na sportowych antenach Polsatu (Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News). Online turniej będzie mogli obejrzeć, korzystając z platformy IPLA, która udostępnia kanały cyfrowego Polsatu.

Łączna pula nagród na Wimbledonie w tym roku wyniesie 35 milionów funtów. Zwycięzcy singla u pań i u panów otrzymają po 1,7 miliona funtów, natomiast zwycięzcy gier deblowych po 480 tysięcy funtów na parę.

Zostaw komentarz

kod-sport-betfan