Wimbledon 2021: Linette i Świątek grają dalej

Kolejny bardzo udany dzień dla polskiego tenisa. Dzisiaj Magda Linette awansowała do drugiej rundy Wimbledonu, a Iga Świątek jest już w trzeciej.

Magda Linette – Amanda Anisimova: 2:6, 6:3, 6:1

Środa rozpoczęła się od występu Magdy Linette w meczu przeciwko Amandzie Anismovej. Stawiałem w tym spotkaniu, że Magda ugra przynajmniej jednego seta, ponieważ Amerykanka jest dość niestabilna i potrafi seriami wygrywać, ale również i tracić gemy. Mimo przegranej pierwsze partii, Polka potrafiła utrzymać dalej solidną i ofensywną grę. Anisimova nie wytrzymała, zaczęła popełniać błędy, a poza tym pojawiły się także problemy zdrowotne u Amerykanki. Po zaciętym drugim secie wygranym przez Magdę trzecia partia to już łatwe i przyjemne zwycięstwo poznanianki. Oby tak dalej!

Magda Linette – Elina Switolina (01.07)

W 2. rundzie Magda ponownie nie będzie faworytką. Czeka ją z pewnością jeszcze trudniejsze zadanie, ponieważ po drugiej stronie siatki stanie 5. zawodniczka światowego rankingu WTA. Switolina w pierwszej rundzie nie bez problemów poradziła sobie z Alison Van Uytvanck 6:3, 2:6, 6:3. Ukrainka nie jest ostatnio w swojej najlepszej formie. Również w Eastbourne przed tygodniem odpadła już w 2. rundzie. W tym należy upatrywać szansy dla Polki. Magda ponownie startuje w roli underdoga, jednak z pewnością nie jest bez szans w tym starciu.

OBSTAW MECZ LINETTE – SWITOLINA W BETFAN

Iga Świątek – Wiera Zwonariowa 6:1, 6:3

Iga Świątek zameldowała się już w 3. rundzie Wimbledonu. Polka rozegrała drugie kapitalne spotkanie na tym turnieju. Wiera Zwonariowa nie miała praktycznie nic do powiedzenia w tym meczu. Przez większość czasu Rosjanka goniła jedynie za piłką często bezskutecznie. Oba sety to totalna dominacja Polki. Świątek miała wystąpić na tegorocznym Wimbledonie w celu zdobycia doświadczenia, a w tym momencie staje się jedną z głównych faworytek do ostatecznego triumfu na tej imprezie.

Iga Świątek – Irina Begu w 3. rundzie

Kolejną przeciwniczką Igi będzie Irina Begu. Rumunka w drugiej rundzie pokonała Petrę Martić w trzech setach 7:5, 6:7 (7), 6:3. Czy będzie w stanie przeciwstawić się młodej Polce? Szczerze w to wątpię, ponieważ Świątek gra coraz lepiej z meczu na mecz. Poza tym Begu w swoich dwóch spotkaniach na Wimbledonie często traciła swój serwis, ratując się dobrymi returnami przy serwisach rywalek. Wydaję mi się, że Iga nie pozwoli sobie na utraty własnych podań. Polka będzie zdecydowaną faworytką w tym meczu i liczę, że pewnie awansuje do kolejnej rundy, gdzie może już czekać na nią Gabrine Muguruza.

OBSTAW MECZ ŚWIĄTEK – BEGU W BETFAN

Łączna pula nagród na Wimbledonie w tym roku wyniesie 35 milionów funtów. Zwycięzcy singla u pań i u panów otrzymają po 1,7 miliona funtów, natomiast zwycięzcy gier deblowych po 480 tysięcy funtów na parę.