Wimbledon 2021 Kwalifikacje – Ula gra o awans

Przed nami czwarty, ostatni dzień zmagań w kwalifikacjach Wimbledon 2021. Urszula Radwańska zagra w 3. rundzie eliminacji o udział w turnieju głównym. 

Kwalifikacje Wimbledon 2021: Urszula Radwańska – Danielle Lao (25.06) – trzecia runda kwalifikacji

Ula zaskoczyła i jako jedyna z naszych reprezentantek zagra w finale wimbledońskich kwalifikacji. W 2. rundzie Polka pokonała Annę Karolinę Schmiedlovą, chociaż nie była faworytką. Urszula Radwańska gra swój najlepszy tenis od wielu lat, to pewne. Potrafiła odwrócić sytuację w obu setach meczu z Czeszką. W pierwszym przegrywała bowiem już 1:3, żeby ostatecznie zdobyć 5 gemów z rzędu i wygrać 6:3. W drugiej partii Polka znowu oddała swój serwis na początku seta i było 1:2 dla Schmiedlovej. Na szczęście Radwańska była na tyle silna, żeby ponownie odwrócić losy partii i wygrać 7:5.

W decydującej rundzie kwalifikacji na Polkę czeka już Danielle Lao. Amerykanka w 2. rundzie pokonała faworyzowaną Wiktorię Tomową z Bułgarii, czym z pewnością zaskoczyła sporo osób oglądających na co dzień rozgrywki tenisowe. Mimo to, Polka będzie minimalną faworytką w tym spotkaniu. Liczymy na młodszą z sióstr Radwańskich i na to, że zamelduje się w głównej drabince Wimbledonu. Zawsze jest to dodatkowy zastrzyk gotówki dla mniej znanych tenisistek, a dodatkowo myślę, że przy dobrym losowaniu Ula jest jak najbardziej w stanie przejść pierwszą rundę w turnieju głównym.

OBSTAW MECZ RADWAŃSKA – LAO W BETFAN 

Wimbledon 2021 Kwalifikacje: Majchrzak przegrał w 3. rundzie

Niestety, Kamil Majchrzak przegrał w decydującym etapie kwalifikacji. Przegrał z Chilijczykiem Tomasem Barriosem Verą. Trzeba przyznać, że mało kto się tego spodziewał po wczorajszym zwycięstwie nad Robinem Haase – według mnie znacznie bardziej utalentowanym graczem. Ostatnia runda eliminacji do Wimbledonu w turnieju męskim zawsze jest rozgrywana do trzech wygranych setów. Majchrzak zdołał wygrać tylko jednego i tym samym na obecną chwilę musi pożegnać się z występami na londyńskiej trawie. Wielka szkoda…

Kamil Majchrzak – Tomas Barrios Vera 4:6, 6:4, 6:7 (4), 3:6 

Łączna pula nagród na Wimbledonie w tym roku wyniesie 35 milionów funtów. Zwycięzcy singla u pań i u panów otrzymają po 1,7 miliona funtów, natomiast zwycięzcy gier deblowych po 480 tysięcy funtów na parę.

Zostaw komentarz

kod-sport-betfan