Wimbledon 2021 Kwalifikacje – dzień trzeci

W czwartek czekają nas kolejne występy polskich tenisistów w ramach kwalifikacji do Wimbledonu 2021. Sprawdź, które mecze szczególnie nas interesują trzeciego dnia eliminacji.

Wimbledon 2021 Kwalifikacje: Witalija Djaczenko – Katarzyna Kawa

Wimbledon rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, natomiast w tym tygodniu walka toczy się w ramach eliminacji. Dość nietypowa sytuacja spotkała naszą reprezentantkę w 1. rundzie kwalifikacji, ponieważ jej mecz został przerwany pierwszego dnia ze względu na ciemność. W środę panie dokończyły spotkanie od stanu 3:3 w 3. secie. Kawa szybko rozprawiła się z rywalką ostatecznie wygrywając z Martiną Di Giuseppe 6:2, 4:6, 6:4. Kolejną rywalką Kasi będzie Witalija Djaczenko. Rosjanka dobrze radzi sobie na kortach trawiastych więc raczej to ona będzie faworytką w tym meczu.

OBSTAW MECZ KAWA – DJACZENKO W BETFAN

Wimbledon 2021 Kwalifikacje: Magdalena Fręch – Arina Rodionowa

Magdalena Fręch wygrała z Pemrą Ozgen z Turcji w 1. rundzie kwalifikacji do Wimbledonu 6:2, 7:5. Co prawda przeciwniczka nie postawiła zbyt ciężkich warunków, jednak Polka na korcie wyglądała bardzo pewnie, co z pewnością będzie potrzebne w 2. rundzie. Tam czeka już Arina Rodionowa, czyli specjalistka od kortów trawiastych. Wystarczy popatrzeć na bilans Australijki. W ostatnich trzech latach zawsze miała dodatni bilans spotkań na kortach trawiastych. W 2019 i 2020 roku po trzy zwycięstwa i jedną porażkę. W obecnym sezonie już 6 zwycięstw i tylko 2 porażki. Polkę czeka z pewnością ciężkie i wymagające spotkanie.

OBSTAW MECZ FRĘCH – RODIONOWA W BETFAN

Wimbledon 2021 Kwalifikacje: Urszula Radwańska – Anna Karolina Schmiedlova

Ula Radwańska w pierwszej rundzie kwalifikacji gładko pokonała Fan Ying Xun, której oddała zaledwie jednego gema. Mecz był bardzo obiecujący w wykonaniu Polki, jednak w 2. rundzie czeka ją piekielnie trudne zadanie. Po drugiej stronie siatki stanie Anna Karolina Schmiedlova, która praktycznie na co dzień gra w rozrywkach rangi WTA. To Czeszka będzie faworytką w tym spotkaniu, jednak liczymy na miłe zaskoczenie ze strony Uli.

OBSTAW MECZ RADWAŃSKA – SCHMIEDLOVA W BETFAN

Wimbledon 2021 Kwalifikacje: Kamil Majchrzak – Tomas Barrios Vera

Kamil Majchrzak jest już w 3. rundzie kwalifikacji do Wimbledonu 2021. Zmierzy się w niej z Tomasem Barriosem Verą, czyli 23-letnim Chilijczykiem, który swoje oba mecze eliminacyjne wygrywał w dwóch setach po tie-breakach. Liczymy na Kamila. Liczymy, że nie tylko uda mu się awansować do drabinki głównej, ale też będzie w stanie zwojować coś w samym turnieju. Polak dobrze radzie sobie na kortach trawiastych, a jego forma w ostatnim czasie jest naprawdę dobra. Może to być w końcu udany sezon dla Majchrzaka i awans do TOP 100 rankingu ATP.

OBSTAW MECZ MAJCHRZAK – BARRIOS VERA

Żeby dostać się do głównej drabinki Wimbledonu 2021 trzeba przebrnąć przez 3 rundy kwalifikacji. Porażka na którymkolwiek z etapów oznacza brak występu w turnieju głównym.