Wimbledon 2021: Hurkacz w 2. rundzie

Hubert Hurkacz pokonał Lorenzo Musettiego i awansował do drugiej rundy Wimbledonu. W kolejnej fazie Polak zmierzy się z  Emilem Ruusuvuorim albo Marcosem Gironem

Wimbledon 2021: Hubert Hurkacz – Lorenzo Musetti (1. runda)

Mecz Polaka był przekładany z powodu opadów deszczu. Ostatecznie rozpoczął się we wtorek o godzinie 19:00. Przed spotkaniem byliśmy pełni obaw, ponieważ Hubi przegrał ostatnie 6 meczów z rzędu w bardzo kiepskim stylu. Na szczęście dzisiaj było zupełnie inaczej. Zobaczyliśmy Polaka walczącego o każdą piłkę, co zaowocowało zwycięstwem w trzech setach.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Serwujący wygrywali swoje gemy bez większych problemów, korzystając z szybkiego serwisu na nawierzchni trawiastej. Dopiero w 10. gemie Hubi kilkukrotnie popisał się kapitalnym returnem i wypracował sobie 3 piłki setowe. Pierwszą z nich co prawda obronił Musetti, jednak przy drugiej nie miał już szans i tym samym Polak wygrał pierwszą partię 6:4.

Wimbledon 2021: Tie-break w drugim secie i gładka wygrana w trzecim

Drugi set rozpoczął się niebezpiecznie dla Huberta. Już w pierwszym gemie serwisowym przy podaniu Polaka swoje szanse miał Włoch. W sumie 4 szanse na przełamanie. Na szczęście dla nas, Musetti ich nie wykorzystał i gra toczyła się dalej. Podobnie jak w przypadku pierwszej partii, w drugiej również dominowali serwujący. Tym razem 12. gemów z rzędu padło ich łupem. O rozstrzygnięciu drugiego seta musiał decydować tie-break rozgrywany do siedmiu wygranych punktów. Hurkacz już na początku tie-breaka wypracował sobie przewagę i nie oddał jej aż do końca, wygrywając ostatecznie 7-5 w tie-breaku i 7:6 w całym secie.

Trzeci set to już popis gry Hubiego przeciwko zmarnowanemu i przygaszonemu Musettiemu. Hurkacz gładko wygrał trzecią partię 6:1, zamykając całe spotkanie z czym miał niewątpliwie ostatnio problemy na wielkoszlemowych turniejach.

Wimbledon 2021: Emil Ruusuvuori albo Marcos Giron w 2. rundzie

Przeciwnikiem Huberta w 2. rundzie będzie Emil Ruusuvuori albo Marcos Giron. Panowie zagrają swój mecz dopiero w środę ze względu na opady deszczu, które torpedują tegoroczny Wimbledon. Moim zdaniem nie ma znaczenia, kto wygra w tym spotkaniu i z kim zagra Hubi. Jeżeli Polak będzie w takiej dyspozycji jak dzisiaj to możemy być całkowicie spokojni o wynik w kolejnej rundzie. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy zostaną rozegrane mecze 2. rundy, jednak wiadomo, że organizatorzy będą starali się rozgrywać jak najwięcej spotkań każdego dnia, żeby dogonić terminarz.

Łączna pula nagród na Wimbledonie w tym roku wyniesie 35 milionów funtów. Zwycięzcy singla u pań i u panów otrzymają po 1,7 miliona funtów, natomiast zwycięzcy gier deblowych po 480 tysięcy funtów na parę.