Pobierz aplikację betfan na telefon
Wilfredo Leon jest przyszłością polskiej reprezentacji

Wilfredo Leon to jeden z najlepszych siatkarzy na świecie. Przez wielu nawet uważany za numer jeden w tej dyscyplinie. Wilfredo Leon, który stosunkowo niedawno dołączył do reprezentacji Polski, szybko zyskał uznanie i szacunek kibiców, a także błyskawicznie wkomponował się w zespół prowadzony przez Vitala Heynena. To może być nasz najlepszy zawodnik podczas najbliższych wielkich turniejów.

NAJPIERW ZAGRA Z NIMI, POTEM ICH ZASTĄPI

Michał Kubiak ma już 32 lata,  Bartosz Kurek za kilka miesięcy będzie miał tyle samo. Leon jest od nich o sześć lat młodszy, co akurat w siatkówce ma ogromne znacznie. Wydawało się, że ta wspaniała trójka zagra razem na igrzyskach olimpijskich i zapewni nam złoty medal, ale przez przesunięcie tej imprezy na 2021 rok te plany się nieco zmienią. Zwłaszcza związane z Kubiakiem, który chciał zakończyć karierę reprezentacyjną właśnie po IO, jeśli odbyłyby się w tym roku. Cóż, miejmy nadzieję, że zmienił zdanie i trochę poczeka.

Tak czy inaczej Wilfredo Leon to prawdziwy Superman, jest przyszłością naszej reprezentacji. Niewykluczone, że za jakiś czas zobaczymy go także w PlusLidze.

– Miałem oferty z PlusLigi. Chciałbym zagrać w Polsce i bardzo mocno zastanawiałem się, czy nie związać się z którymś z polskich klubów już w najbliższym sezonie. Niedosyt z zeszłego roku zdecydował o tym, że powalczę jeszcze trochę w Serie A. W Rosji wygrywałem wszystko przez kilka lat z rzędu, a we Włoszech nie mam jeszcze scudetto. Chcę powalczyć o spełnienie swoich celów w Italii – mówił Leon na łamach „Przeglądu Sportowego”.

WILFREDO LEON JESZCZE BĘDZIE W NASZEJ LIDZE

Patrząc na jego wiek i ogólne chęci, możemy być niemal pewni, że jeszcze zagra w polskiej lidze. Nawet jeśli miałoby to być pod koniec kariery, to i tak wniesie sporo wartości dodanej. Mowa przecież o zawodniku, który kolekcjonuje tytuły najlepszego przyjmującego Ligi Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostw Świata, a także zostaje MVP tych imprez. Możemy być naprawdę zadowoleni, że mamy takiego siatkarza jak Wilfredo Leon, który naprawdę utożsamia się z naszym krajem.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!