Pobierz aplikację betfan na telefon
Wielki Quiz o KSW 65. 20 pytań wiedzy o zawodników i federację

Już w sobotę 18 grudnia odbędzie się KSW 65. W walce wieczoru dojdzie do rywalizacji dwóch mistrzów. Mamed Chalidow stanie do obrony pasa wagi średniej, a jego rywalem będzie czempion dywizji półśredniej Roberto Soldić. Na wydarzeniu dojdzie również do innego mistrzowskiego starcia Daniel Torres – Salahdine Parnasse w kategorii piórkowej. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz sprawdzający wiedzę o naszpikowanej wieloma gwiazdami MMA gali KSW 65.

KSW 65: karta walk

Na karcie KSW 65 znajduje się dziesięć pojedynków. Walką wieczoru jest pojedynek mistrzowski w wadze średniej między obecnym czempionem Mamedem Chalidowem, a najlepszym zawodnikiem dywizji półśredniej Roberto Soldiciem. Interesująco zapowiada się również rewanżowe starcie Daniela Torresa z Salahdinem Parnassem w pojedynku o mistrzostwo wagi piórkowej, a także powroty do klatki Damiana Stasiaka czy też Romana Szymańskiego. Oto pełna karta walk KSW 65:

  • Walka wieczoru: o mistrzostwo KSW w wadze średniej: Mamed Chalidow (35-7-2, 15 KO, 16 Sub) vs Roberto Soldić (19-3, 16 KO, 1 Sub)
  • Co-main event: o mistrzostwo KSW w wadze piórkowej: Daniel Torres (12-4, 6 KO, 1 Sub) vs Salhadine Parnasse (15-1-1, 2 KO, 5 Sub)
  • Walka w kategorii piórkowej KSW: Damian Stasiak (18-5, 8 KO, 3 Sub) vs Lom-Ali Eskjew (17-5, 8 KO, 2 Sub)
  • Walka w kategorii lekkiej KSW: Roman Szymański (14-6, 2 KO, 3 Sub) vs Mateusz Legierski (7-0, 4 KO, 1 Sub)
  • Walka w kategorii ciężkiej KSW: Michał Kita (20-13-1, 12 KO, 5 Sub) vs Marek Samociuk (3-1, 1 KO)
  • Walka w kategorii półśredniej KSW: Adam Niedźwiedź (8-4, 1 KO, 7 Sub) vs Miroslav Broz (12-3, 1 KO, 2 Sub)
  • Walka w kategorii półciężkiej KSW: Damian Piwowarczyk (4-0, 1 KO, 2 Sub) vs Marc Doussis (7-0 1NC, 5 KO, 2 Sub)
  • Walka w kategorii słomkowej kobiet w KSW: Anita Bekus (4-2, 2 KO) vs Magdaléna Šormová (10-3, 2 KO, 5 Sub)
  • Walka w kategorii piórkowej KSW: Patryk Likus (1-0) vs Hassan Shaaban Diaz (0-0)
  • Walka w kategorii koguciej KSW: Szamad Erzanukajew (0-0) vs Bartosz Rewera (1-0, 1 KO)

KSW 65: quiz wiedzy o gali

Z okazji tak unikatowej karty walk, obfitującej w wiele atrakcyjnych pojedynków i świetnych nazwisk, przygotowaliśmy dla was specjalny quiz wiedzy o MMA, zawodnikach występujących na gali i samym KSW 65. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 17/20 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. MMA, pamiętaj jednak, że quiz możesz rozwiązać tylko raz. Jednak jeśli zrobisz to perfekcyjnie, czeka cię nagroda.

22
Created on
Wielki Quiz o KSW 65. 20 pytań wiedzy o zawodników i federację

Wielki Quiz o KSW 65. 20 pytań wiedzy o zawodników i federację

Już w sobotę 18 grudnia odbędzie się KSW 65. W walce wieczoru dojdzie do rywalizacji dwóch mistrzów. Mamed Chalidow stanie do obrony pasa wagi średniej, a jego rywalem będzie czempion dywizji półśredniej Roberto Soldić. Na wydarzeniu dojdzie również do innego mistrzowskiego starcia Daniel Torres - Salahdine Parnasse w kategorii piórkowej. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was quiz sprawdzający wiedzę o naszpikowanej wieloma gwiazdami MMA gali KSW 65. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 17/20 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. MMA.

1 / 20

1. W walce wieczoru gali KSW 65 Mamed Chalidow zmierzy się Roberto Soldiciem. Stawką pojedynku będzie pas wagi średniej, dzierżony przez olsztynianina. Gdzie dojdzie do tego i pozostałych pojedynków karty walk?

2 / 20

2. Ile walk zostanie stoczonych na KSW 65?

3 / 20

3. Walka Mameda Chalidowa i Roberto Soldicia będzie pojedynkiem mistrz vs mistrz. Które to będzie tego typu starcie w historii KSW?

4 / 20

4. Mamed Chalidow został pierwszym mistrzem w historii KSW. Czempionem z przerwami jest do dziś. W którym roku zdobył pas po raz pierwszy?

5 / 20

5. Pierwsze mistrzostwo Chalidow zdobył, nie mając jeszcze polskiego obywatelstwa. Mamed urodził się w ZSRR, a do polski wyemigrował z rosyjskim dowodem. Z jakiej republiki tego wielkiego kraju pochodzi?

6 / 20

6. Rywalem Chalidowa w walce wieczoru jest Roberto Soldić. Jaki pseudonim ma Chorwat?

7 / 20

7. Soldić to jedna z czołowych gwiazd KSW. Chorwat przebojem wdarł się w szeregi federacji. Już w pierwszej walce zdobył pas mistrzowski. W jakich niecodziennych okolicznościach?

8 / 20

8. Soldić podobnie jak Chalidow w młodym wieku emigrował ze swojej ojczyzny. Choć jest Chorwatem, to do walk przygotowuje się w innym państwie. Jakim?

9 / 20

9. W drugiej walce wieczoru Daniel Torres stanie w pierwszej obronie pasa kategorii piórkowej. Jego rywalem będzie Salahdine Parnasse. Komu pochodzący z Brazylii Austriak odebrał tytuł?

10 / 20

10. Daniel Torres to jedna z najbardziej pogodnych dusz KSW. Zadebiutował w federacji w 2018 roku i stoczył już pięć pojedynków. Z KSW wiąże go również partnerka, która walczyła dla polskiej organizacji. Jak się nazywa?

11 / 20

11. Salahdine Parnasse to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w całych szeregach KSW. Uważa się, że stanie się najbardziej przebojowym prospektem w całym światku MMA, w którym debiutował jeszcze zanim osiągnął pełnoletniość. Ile miał lat, gdy debiutował w KSW?

12 / 20

12. Interesująco zapowiada się również walka w kategorii piórkowej między Damianem Stasiakiem a Lom-Ali Eskijewem. Obaj obecnie znajdują się w KSW, w przeszłości występowali w jednej federacji. Jakiej?

13 / 20

13. Do klatki drugi raz w 2021 roku wejdzie również Roman Szymański. Jego rywalem będzie Mateusz Legierski. Które z poniższych stwierdzeń opisuje rywala „Szymka”?

14 / 20

14. Po dwóch porażkach z rzędu na KSW 65 pojawi się Michał Kita. Jego rywalem będzie Marek Samociuk, który w debiucie dla federacji pokonał Izu Ugonoha. Czym Samociuk może się jeszcze poszczycić?

15 / 20

15. Po raz trzeci do klatki KSW wejdzie Adam Niedźwiedź, który początkowo miał zmierzyć się z Ionem Surdu, ale ostatecznie skrzyżuje rękawice z Miroslavem Brozem. „Niedziu” znany jest nie tylko ze swoich występów w polskiej federacji, ale również z innych występów w telewizji. Jakich?

16 / 20

16. Na KSW 65 włodarze KSW ponownie przetestują kolejnych zawodników w wadze półciężkiej. Do klatki wejdą Damian Piwowarczyk i Marc Doussis. Co łączy obu zawodników?

17 / 20

17. KSW 65 ugości jeden pojedynek pań. W klatce zmierzą się Anita Bekus i Magdalena Sormova. Polka przed MMA zajmowała się inną dyscypliną powiązaną ze sportem. Jaką?

18 / 20

18. Kategoria piórkowa na KSW 65 będzie najmocniej obsadzoną dywizją. Odbędą się trzy pojedynki w tej wadze. Pierwszym starciem na karcie będzie potyczka Patryka Likusa z Hassan Shaaban Diaz. Libańczyk to drugie zastępstwo za Polaka, który wcześniej miał zmierzyć się z Alexandrem Loofem. Z kim miał się pierwotnie zmierzyć?

19 / 20

19. W pierwszej walce na karcie KSW 65 dojdzie do starcia w kategorii koguciej. Rękawice skrzyżują Szamad Erzanukajew i Bartosz Rewera. Pierwszy z nich uznawany jest już teraz za przyszłą gwiazdę federacji. Jego podpisanie kontraktu z KSW zostało ogłoszone w podniosłym tonie przez jedną z legend federacji. Kogo?

20 / 20

20. Ostatnie pytanie będzie dotyczyło absolutnej nowości w KSW, a mianowicie zmiany nadawcy gali na terenie Polski. Federacja zakończyła współpracę z Telewizją Polsat i przeniosła się do innej platformy. Jakiej?

Your score is

The average score is 67%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!