Pobierz aplikację betfan na telefon
Quiz – Liga Mistrzów. 20 pytań wiedzy o Champions League

Dzień dobry, zapraszamy na quiz dotyczący Ligi Mistrzów. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 15/20 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. Champions League tuż przed rozpoczynającą się 30. edycją i fazą grupową w sezonie 2021/22.

Liga Mistrzów to najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki piłkarskie w Europie. Co sezon przyciąga wiele milionów kibiców na stadiony i przed telewizory. Jej najnowsza historia sięga już blisko 30 lat wstecz, natomiast pierwsze rozgrywki – wtedy jeszcze jako Puchar Europy Mistrzów Klubowych – zainaugurowano w 1955 roku. Czy poradzisz sobie z pytaniami nt. Champions League? Potrzeba naprawdę szerokiej wiedzy do perfekcyjnego wypełnienia quizu. Podejmujesz wyzwanie? Sprawdź czy należysz do mistrzów.

249
Created on
Quiz – Liga Mistrzów. 20 pytań wiedzy o Champions League

Wielki Quiz o Lidze Mistrzów. 20 pytań wiedzy o Champions League

Dzień dobry, zapraszamy na quiz dotyczący Ligi Mistrzów. Będą pytania trudniejsze i łatwiejsze, ale wynik 15/20 to rezultat satysfakcjonujący. Sprawdź swoją wiedzę nt. Champions League tuż przed rozpoczynającą się 30. edycją i fazą grupową w sezonie 2021/22.

1 / 20

1. Kto został królem strzelców ostatniej edycji Ligi Mistrzów?

2 / 20

2. W finale poprzedniej edycji Ligi Mistrzów zwyciężyli piłkarze Chelsea, który pokonali Manchester City 1:0. Jedynego gola strzelił Kai Havertz. Pomocnik przed sezonem trafił do zespołu The Blues. Z jakiego klubu?

3 / 20

3. Cichym bohaterem Chelsea przez całą poprzednią edycję Ligi Mistrzów był bramkarz Edouard Mendy. Ile czystych kont zachował golkiper The Blues?

4 / 20

4. Rozpoczynające się zmagania w fazie grupowej Champions League będą już 30. edycją rozgrywek, które w 1992 roku zreformowano i nazwano Ligą Mistrzów. Kto był pierwszym triumfatorem pod tą nazwą?

5 / 20

5. Europejskie międzyklubowe rozgrywki sięgają jednak aż 1955 roku. Wtedy odbył się pierwszy Puchar Europy Mistrzów Klubowym, czyli poprzednik Ligi Mistrzów. Kto triumfował w tamtym roku?

6 / 20

6. Najlepszą drużyną Europy zostawały zespoły z dziesięciu federacji. Były to m.in. kluby z Hiszpanii, Portugalii, Anglii czy Francji. Ekipa z jakiego kraju nie zdobyła jeszcze Ligi Mistrzów bądź wcześniej Pucharu Europy?

7 / 20

7. Wróćmy jednak do czasów współczesnych, czyli Ligi Mistrzów i nadwiślańskich akcentów. Ile razy polskie drużyny występowały z fazie grupowej Champions League?

8 / 20

8. W erze Ligi Mistrzów największym sukcesem polskiej drużyny było dotarcie do ćwierćfinału rozgrywek. Dokonała tego Legia Warszawa, która zatrzymała się ostatecznie na greckim Panathinaikosie. W którym sezonie to było?

9 / 20

9. Złotym zgłoskami na kartach historii Ligi Mistrzów zapisał się polski napastnik – Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii plasuje się na trzecim miejscu za Leo Messim i Cristiano Ronaldo. Ile bramek zdobył?

10 / 20

10. Ostatni raz polska drużyna – Legia Warszawa występowała w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2016/17. Wojskowi rywalizowali ze Sportingiem Lizbona, Realem Madryt i Borussią Dortmund, zajmując trzecie miejsce w grupie. Wtedy też padła ostatni bramka dla polskiego zespołu w fazie grupowej Champions League. Kto ją zdobył?

11 / 20

11. Kończąc polski wątek w Lidze Mistrzów, ilu Biało-Czerwonych zostało zgłoszonych do gry w fazie grupowej Champions League w sezonie 2021/22?

12 / 20

12. Najbardziej utytułowanym klubem w Lidze Mistrzów jest Real Madryt. Przekłada się to również na sukcesy hiszpańskich drużyn. Ile razy wygrywały Champions League?

13 / 20

13. W całej już blisko 30-letniej historii Ligi Mistrzów kilka razy dochodziło do krajowej rywalizacji w finale. Dowodem na to jest angielski finał w poprzedniej edycji. Ile razy taka sytuacja miała łącznie miejsce?

14 / 20

14. W historii Ligi Mistrzów kluby z dwóch federacji wystąpiły w rekordowej liczbie. W rozgrywkach zagrało aż 13 drużyn z tych krajów. Jakie to państwa?

15 / 20

15. Mecze w Lidze Mistrzów to również sędziowie i ich decyzję, choć niektóre kontrowersyjne. Który sędzia poprowadził najwięcej spotkań w Champions League?

16 / 20

16. Cristiano Ronaldo jest najlepszym strzelcem Champions League, a za moment może stać się zawodnikiem z największą liczbą występów. Do lidera tej klasyfikacji traci tylko jeden mecz. Kto jest tym liderem?

17 / 20

17. Liga Mistrzów to nie tylko mecze, ale i specjalna otoczka, choćby specjalny hymn Champions League. Za muzykę i tekst popularnej "Kaszanki" odpowiada Tony Britten. Jest to jednak adaptacja innego utworu muzycznego. Kto go skomponował w oryginale?

18 / 20

18. Wróćmy jednak do obecnej edycji Ligi Mistrzów. Ile pieniędzy zainkasuje zwycięzca Champions League w sezonie 2021/22?

19 / 20

19. Która drużyna debiutuje w fazie grupowej Ligi Mistrzów?

20 / 20

20. W której grupie znajduje się najwięcej triumfatorów Ligi Mistrzów i Pucharu Europy?

Your score is

The average score is 50%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!