Pobierz aplikację betfan na telefon
Wayne Rooney trenerem Jóźwiaka i Bielika

Wayne Rooney został tymczasowym trenerem Derby County. Będzie jednocześnie czynnym piłkarzem klubu, w którym grają jeszcze Kamil Jóźwiak i Krystian Bielik. Utytułowany Anglik przejął tę posadę po tym, jak włodarze zwolnili Philippa Cocu.

WAYNE ROONEY W ROLI STRAŻAKA

Derby County spisuje się w tym sezonie beznadziejnie. Po 24 kolejkach „Barany” mają na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo i łącznie sześć punktów, w związku z czym zajmują ostatnie miejsce w tabeli Championship. Strzelili również najmniej bramek – zaledwie pięć.

Z tego powodu tymczasowym grającym trenerem został Wayne Rooney. Były reprezentant Anglii przez jakiś czas będzie prowadził Derby. Jeśli pokaże się z dobrej strony, to niewykluczone, że na dłużej przejmie stery pierwszego menadżera. – Przykro mi, że Philipp Cocu i jego pracownicy odeszli z klubu. Chciałbym im szczerze podziękować za całą pomoc. Najważniejsza jest teraz stabilizacja klubu i rozpoczęcie wspinaczki w tabeli – stwierdził 35-latek.

JÓŹWIAK I BIELIK POMOGĄ ROONEY’OWI?

W tym klubie występują dwaj Polacy: Jóźwiak i Bielik. Obaj, jeśli są zdrowi, mają pewne miejsce w pierwszym składzie. Pierwszy jest regularnie powoływany do reprezentacji Polski, drugi dopiero co wyleczył kontuzję, ale na Euro 2020 – o ile będzie zdrowy – prawdopodobnie pojedzie.

Najbliższy mecz Derby zagra na wyjeździe z Bristol City. Odbędzie się w sobotę, 21 listopada o godzinie 16:00.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!