Miedz Legnica – Górnik Zabrze: Typy, kursy, zapowiedź 27.05 Ekstraklasa

Bartłomiej Cichecki

26 maja 2023

Miedz Legnica - Górnik Zabrze: Typy, kursy, zapowiedź 27.05 Ekstraklasa

Do końca sezonu pozostała ostatnia kolejka. Podczas 34. kolejki wszystkie zespoły zagrają w jednym terminie, a jednym ze spotkań, które będą rozgrywane w tym samym czasie będzie mecz pożegnalny dla Miedzi Legnica z Ekstraklasą. Beniaminek podejmie na własnym stadionie ekipę Górnika Zabrze, który pod wodzą Jana Urbana jest niczym nowiuśkie auto, które mknie po autostradzie pokonując kolejne kilometry w drodze do celu. Ten cel został przez byłego reprezentanta Polski wykonany, dlatego w sobotę wystarczy postawić kropkę nad i. Zapraszam zapowiedź i typy do meczu Miedz Legnica – Górnik Zabrze. 

Miedz Legnica – Górnik Zabrze – zapowiedź meczu

Gdy widzimy serię 6 meczów wygranych z rzędu przez Górnik Zabrze to chyba trzeba się zgodzić, że połączenie Jana Urbana z klubem z Zabrza to prawie idealne połączenie. Górnicy są niepokonani od 31 marca i porażki z Piastem Gliwice, a więc z zespołem, który tuż obok Górnika również nas zachwycał wiosną. W meczu z Miedzią to goście są faworytem. Miedz spada z Ekstraklasy jako absolutnie najgorszy zespół ligi z zaledwie 22 oczkami na swoim koncie oraz niemocą wygrania meczu trwającą aż od lutego i wygranej z Wisłą Płock. Szóste miejsce Górnika nie jest takie pewne, bowiem tuż za nimi w tabeli jest Warta, która może ich przeskoczyć jeśli Górnik nie wykona swojego obowiązku i nie wygra w Legnicy. Nawet historia pokazuje nam, że w Legnicy częściej wygrywał Górnik, bo dwukrotnie, a tylko raz wygrał zespół gospodarzy. Górnik aż 9 z 45 goli strzelonych zawdzięcza podaniom Lukasa Podolskiego, a sam Niemiec będzie miał okazję w tym meczu, by dobić do dziesięciu ostatnich podań. Także Szymon Włodarczyk przyczynił się mocno do takiej dyspozycji gości. Jego 9 goli często ratowało skórę Górnikom. Najlpeszy strzelec Miedzi – Henriquez ma siedem trafień.

 
 

Miedz Legnica - Górnik Zabrze: typy

Górnik może znakomicie zakończyć sezon. Jeszcze dwa miesiące temu nad Zabrzem padał deszcz, a ciemne chmury nawet na moment nie chciały ustąpić. Wszystko zmieniło się za sprawą powrotu Jana Urbana, który na nowo poukładał zespół po swojemu. Nie wierzę w wygraną gospodarzy z tak dysponowanym Górnikiem, dlatego postawię na siódmą wygraną z rzędu Górnika.

1.95

GÓRNIK WYGRA

betfan

 

Miedz Legnica - Górnik Zabrze: gdzie obejrzeć? transmisja tv, online, na żywo

Sobotni mecz Ekstraklasy, Miedz Legnica kontra Górnik Zabrze, odbędzie się 27 maja na Stadionie Miejskim w Legnicy. Transmisja z tego starcia będzie dostępna na kanałach CANAL + Sport z polskim komentarzem..

  • Relację można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej
 
 
 

Autor tekstu

Najnowsze wpisy