Walków i Zieliński w finale ATP 250 w Gstaad

Dopiero co pisałem o historycznym wyniku polskiego debla, a już jest kontynuacja tej świetnej passy. Wygrany 11 mecz z rzędu i awans do finału ATP 250 w Gstaad

ATP 250 Gstaad: Walków i Zieliński zagrają o tytuł

Kolejny kapitalny mecz w wykonaniu Szymona Walkowa i Jana Zielińskiego. Polacy od początku tygodnia biją swoje życiowe rekordy i prezentują się znakomicie na zawodach rangi ATP 250 w Gstaad. Jak się okazało, zwycięstwa z Arend/Pel  7:6(4) i krecz oraz z Brown/Weissborn 6:4, 6:7(7), 10-7 to nie było wszystko na co było stać Polaków. W piątek para Walków/Zieliński ponownie triumfowała tym razem w stariu z Jakubem Paulem i Leandro Riedim.

Pierwszy set rozpoczął się od dwóch przełamań, po jednej dla każdej z par. Niestety, w 7. gemie Szwajcarzy ponownie wygrali przy serwisie Polaków i sytuacja zrobiła się bardzo trudna. W 10. gemie Szymon Walków i Jan Zieliński mieli czterokrotnie szanse, żeby powrócić do gry w pierwszym secie, jednak żadnej z nich nie wykorzystali. W drugim secie o rozstrzygnięciu musiał zadecydować tie-break. Polacy w ostatnim czasie grają bardzo dobrze w decydujących momentach i tak było również teraz. Wygrali w „dogrywce” drugiej partii 7-3, a w super tie-breaku rozbili rywali 10-2.

Walków/Zieliński – Paul/Riedi (Szwajcaria) 4:6, 7:6 (7-3), 10-2.

ATP 250 Gstaad: Finał z udziałem Polaków w niedzielę

O tytuł Szymon Walków i Jan Zieliński zagrają albo z parą Benoit Paire/Arthur Rinderknech albo z duetem gospodarzy Marc-Andrea Huesler/Dominic Stephan Sricker. Drugi mecz półfinałowy odbędzie się w sobotę i nie ma w nim faworyta. Ciężko powiedzieć, która para może bardziej odpowiadać Polakom. Benoit Paire i Arthur Rinderknech to znakomici singliści, którzy lubią popisywać się niekonwencjonalnymi zagraniami. Marc-Andrea Huesler/Dominic Stephan Sricker to Szwajcarska para gospodarzy, która również uczestniczy często w grach singlowych, a na ten turniej połączyli siły również w grze deblowej.

OBSTW MECZ PAIRE/RINDERKNECH – HUESLER/STRICKER W BETFAN

Turniej Swiss Open w Gstaad to zawody rangi ATP 250 rozgrywane na kortach ziemnych. W tym roku pula nagród wynosi  419,4 tys. euro