Vital Heynen odchodzi z polskiej kadry. Quiz wiedzy o trenerze

30 września Vital Heynen oficjalnie przestanie pełnić funkcję selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski. Szkoleniowiec był niebywale barwną postacią, która wzniosła naszą jedną z czołowych dyscyplin narodowych na jeszcze wyższy poziom. Sprawdź się w quizie wiedzy o trenerze. Wynik 12/15 można uznać za rezultat satysfakcjonujący.

Vital Heynen trwale wpisał się w historię polskiej siatkówki. Oprócz tego, że regularnie zdobywał z kadrą narodową medale najważniejszych imprez, to ponadto zaskarbił sympatię wielu kibiców, choćby ucząc się naszego ojczystego język czy też za sprawą swojego ekspresyjnego stylu prowadzenia drużyny narodowej. Z Biało-Czerwonymi osiągnął wiele sukcesów, ale również kilka spektakularnych wpadek. 30 września ostatecznie pożegna się z reprezentacją Polski.

Już teraz można stawiać, kto będzie jego następcą, a lista kandydatów jest całkiem spora i obfitująca w wiele znanych nazwisk. Sam trener chciałby pozostać w Polsce – jest to nawet temat jednego z pytań quizu – choć jest to temat trudny do zrealizowania. Dlatego pytamy głównie o najważniejsze kwestie związane z Heynenem. Sprawdź swoją wiedzę i już niebawem byłym selekcjonerze reprezentacji Polski.

3
Created on

Vital Heynen odchodzi z polskiej kadry. Quiz wiedzy o trenerze

30 września Vital Heynen oficjalnie przestanie pełnić funkcję selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski. Szkoleniowiec był niebywale barwną postacią, która wzniosła naszą jedną z czołowych dyscyplin narodowych na jeszcze wyższy poziom. Sprawdź się w quizie wiedzy o trenerze. Wynik 12/15 można uznać za rezultat satysfakcjonujący.

1 / 15

1. Z jakiego kraju pochodzi Vital Heynen?

2 / 15

2. Vital Heynen to nie tylko zasłużony trener, ale i zawodnik. Aż siedmiokrotnie zdobywał mistrzostwo kraju. Na jakiej pozycji występował?

3 / 15

3. Karierę trenerską rozpoczął w 2005 roku. Jaką drużynę poprowadził w debiucie?

4 / 15

4. Jego pierwszą reprezentacją, którą poprowadził były Niemcy. Z kadrą naszych zachodnich sąsiadów osiągnął jeden z najlepszych wyników w historii. Jaki sukces odniósł?

5 / 15

5. W końcu przejął męską reprezentację Polski. W którym roku się to stało?

6 / 15

6. W swoim selekcjonerskim debiucie poniósł nieoczekiwaną porażkę. Z kim przegrał?

7 / 15

7. Już w pierwszym roku pracy z kadrą osiągnął niebywały rezultat, zwyciężając siatkarski mundial. Które to było mistrzostwo świata dla Polski?

8 / 15

8. Triumf w mistrzostwach świata był jedyny złotem, jakie Polska zdobyła pod wodzą Heynena. Ile łącznie medali w pięciu najważniejszych siatkarskich turniejach (igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy, Liga Narodów, Puchar Świata) zdobyli Biało-Czerwoni pod jego wodzą?

9 / 15

9. Być może Polacy sięgnęliby po więcej złotych medali, gdyby nie jedna reprezentacja, która dwukrotnie w mistrzostwach Europy rozprawiła się z Biało-Czerwonymi w półfinałach. Jaka to była kadra?

10 / 15

10. Po sukcesie w mistrzostwach świata kibice wierzyli, że zdobycie medalu igrzysk olimpijskich jest wręcz w obowiązku siatkarzy prowadzonych przez Heynena. Tak się jednak nie stało i Polacy ostatecznie odpadli z turnieju przegrywając 2:3 z Francją. Na jakim etapie turnieju?

11 / 15

11. 30 września wygaśnie ostatecznie umowa Heynena z reprezentacją Polski. PZPS zdecydował się nie przedłużać kontraktu po nieudanych igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach Europy zakończonych jedynie połowicznym sukces, bo tak można nazwać zdobycie brązowego medalu. Przeciwko jakiej drużynie selekcjoner wystąpił po raz ostatni?

12 / 15

12. Ogólnie rok 2021 nie jest udany dla Heynena. Wcześniej szkoleniowiec stracił pracę w klubie. Jakim?

13 / 15

13. Heynen przywiązał się jednak do Polski i zamierza w niej pozostać. Kandydaturę szkoleniowca potwierdziła oficjalnie jego agentka. Jaką rolę chciałby pełnić?

14 / 15

14. Nie byłaby to ani pierwsza, ani druga praca Heynena w Polsce. Swój debiut nad Wisłą zaliczył w 2013 roku. Trenerem, jakiego klubu wtedy został?

15 / 15

15. Pożegnanie z kadrą to czas podsumowań. Kadencja Heynena trwała od 2018 do 2021 roku. W ilu oficjalnych, towarzyskich i sparingowych meczach poprowadził reprezentację?

Your score is

The average score is 51%

0%

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!