Villarreal z pucharem Ligi Europy! Karne zdecydowały

Ależ to było spotkanie! Villarreal wygrał po niesamowitej serii rzutów karnych finał Ligi Europy z Manchesterem United. Wcześniej po 120 minutach było 1:1.

Finał Ligi Europy w Gdańsku

Można się jedynie cieszyć, że takie wydarzenia mogą się odbywać w Polsce. Wszystko było przygotowane perfekcyjnie. Stadion, murawa i cała oprawa meczu. Nie można się do niczego przyczepić.

Na stadionie w Gdańsku pojawili się zarówno sympatycy Villarrealu, jak i Manchesteru United. Jest to pierwszy krok w stronę powrotu do normalności i atmosfery na stadionie za którą czekał każdy z nas

Remis po 120 minutach

Sam mecz na pewno nie był aż tak ekscytujący jak rzuty karne, ale byliśmy świadkami dwóch bramek po regulaminowym czasie gry. Początek meczu to dominacja drużyny z Manchesteru, ale zespół nie potrafił tego udokumentować strzelonym golem. W 29. minucie do głosu doszli piłkarze Villarrealu. Po rzucie wolnym, za linię obrony wybiegł Gerard Moreno i strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza „Czerwonych Diabłów”.

W 2. połowie zawodnicy Manchesteru United rzucili się do odrabiania strat. w 55. minucie Edinson Cavani odnalazł się w polu karnym i pokonał bramkarza ekipy Villarrealu. Do końca regulaminowego czasu gry „Czerwone Diabły” miały jeszcze kilka okazji, żeby strzelić kolejnego gola, jednak żadnej z nich nie wykorzystali. W dogrywce inicjatywę przejął zespół Unaia Emery’ego, jednak również nie udało się zmienić wyniku spotkania.

Villarreal wygrał po niezwykłej serii rzutów karnych

Emocji, których mogło się wydawać mało po 120 minutach, na pewno nie zabrakło w konkursie rzutów karnych. Po 22 rzutach karnych triumfowali zawodnicy z Hiszpanii. Decydującego karnego nie trafił David de Gea, a tak zareagował internet:

Zwycięstwo w Lidze Europy jest pierwszym międzynarodowym trofeum zdobytym przez zespół Villarrealu.