Pobierz aplikację betfan na telefon
USA – Walia typy, kursy, zapowiedź 21.11 | MŚ Katar 2022

Podczas drugiego dnia Mistrzostw Świata czekają nas aż 3 mecze grupowe! W ostatnim z tych trzech spotkań, dojdzie do historycznego, bo pierwszego meczu pomiędzy USA, a Walią w ramach meczów rangi Mistrzostw Świata. Do tej pory reprezentacje te grały ze sobą dwukrotnie, ale tylko w meczach towarzyskich. Osobiście jestem bardzo ciekawy jak spiszą się na tym turnieju Amerykanie, którzy sporo zainwestowali w piłkę nożną w swoim kraju na przestrzeni ostatnich lat. Zapraszam na zapowiedz!

USA – Walia – zapowiedź

Dla obu reprezentacji jest to powrót na Mundial po przerwie. USA zabrakło w Rosji, ostatni Mundial z ich udziałem to Mundial w Brazylii w 2014 roku. Reprezentacja Walii wraca na salony tej rangi po jeszcze dłuższej przerwie. To ich pierwszy tego typu turniej od 1958 roku. Awans zapewnili sobie dopiero po barażach, pokonując w nich Ukrainę. Natomiast reprezentacja USA zapewniła sobie awans na Mundial poprzez zajęcie 3. miejsca w swojej grupie eliminacyjnej, ustępując tylko Meksykowi oraz Kanadzie. Dwie pozostałe drużyny z grupy B to Iran i Anglia. 

USA – Walia – ostatnie wyniki

Walia od momentu wygrania finału baraży z reprezentacją Ukrainy, zanotowała serię 5 meczów bez zwycięstwa, z czego tylko raz udało jej się zremisować z reprezentacją Belgii (1:1). Pozostałe cztery mecze to porażki z czego jedna z Polską w Cardiff (0:1). Reprezentacja USA to młody zespół. Ich ostatnie wyniki prezentują się następująco: od meczu kończącego eliminacje do Mundialu z Kostaryką (0:2), rozegrali 6 meczów z czego w czterech z nich zachowali czyste konto. Ostatnie dwa mecze to wrześniowe sparingi przegrana z Japonią (0:2) oraz remis z Arabią Saudyjską (0:0).

 

USA - Walia - bezpośrednie mecze

Historia meczów bezpośrednich jest bardzo uboga i dość odległa. Reprezentacje te rozegrały przeciwko sobie tylko 2 mecze. Oba były spotkaniami towarzyskimi. Pierwszy z nich miał miejsce 19 lat temu i górą byli piłkarze ze Stanów Zjednoczonych. Natomiast w drugim meczu rozgrywanym w 2020 roku czyli nie tak dawno, padł bezbramkowy remis. To Walia nie zna smaku zwycięstwa nad USA.

Tow. Walia USA 0:0 12.11.2020r.
Tow. USA Walia 2:0 25.05.2003r.

USA - Walia - typy

Kto wygra?

Wiele argumentów na papierze każe upatrywać faworyta w USA. Mają bardzo młodych, zdolnych graczy na czele z Pulisic oraz Reyna. Natomiast to jest turniej i dużo będzie zależało od dyscypliny całej drużyny. Pamiętajmy, że obie te reprezentacje raczej zakładają, że dopiszą sobie 3 oczka po spotkaniu z Iranem. Dlatego ten pierwszy mecz ma kluczowe znaczenie dla USA i Walii. Porażka, postawi którąś reprezentację pod ścianą. Zastanawiające jest to, że USA, dały tak mocno zdominować się reprezentacji Japonii we wrześniowym sparingu. Pytanie czy to zasłona dymna czy też plan przed meczem z Walią.

Kto wygra?

Potencjalna wygrana przy stawce 100 PLN.

betfan

 

Typ na remis

Moim typem na to spotkanie było postawienie pieniędzy na zwycięstwo USA. Jednak po dokładnej analizie obu zespołów, bardziej skłaniam się do zagrania na remis. Remis, który dla obu zespołów nie będzie najgorszym rezultatem. Wydaje mi się, że mimo walki o triumf w tym meczu, żaden zespół nie będzie wyraźnie dominować. Być może USA szykują formę pod ten mecz, a wyniki wrześniowych sparingów bardzo ładnie kłamią. Być może jednak, postawię mimo wszystko na remis.

2.95

REMIS

betfan

USA - Walia - przewidywane składy

USA: Turner; Dest, Zimmerman, Long, A Robinson; Adams, McKennie, Aaronson; Reyna, Ferreira, Pulisic

Walia: Hennessey; C Roberts, Ampadu, Rodon, B Davies, N Williams; Allen, Ramsey; Bale, Moore, James

USA - Walia - gdzie obejrzeć? Transmisja TV, online, na żywo

Mecz USA z reprezentacją Walii, odbędzie się w poniedziałek 21 listopada o 20:00 na Ahmad bin Ali Stadium. Transmisję z tego starcia będzie można obejrzeć na TVP 1 i TVP Sport.

  • Relację live można również śledzić na sport.betfan.pl. Relacja do oglądania znajduje się poniżej:
 
 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!