Pobierz aplikację betfan na telefon
US Open 2021: Świątek – Bencić w walce o ćwierćfinał

Ostatnia polska reprezentantka w grze singlowej powalczy dzisiaj na turnieju US Open 2021 o ćwierćfinał. Rywalką Igi Świątek będzie Belinda Bencić

US Open 2021: Trzysetowe starcie z Kontaveit zakończone zwycięsko

Mecz trzeciej rundy US Open 2021 był kolejnym bardzo emocjonującym spotkaniem w wykonaniu Igi Świątek. Polka po raz kolejnym mierzyła się z rywalką na dystansie trzech setów. Mecz rozpoczął się od dominacji raszynianki. Iga szybko przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie. Estonka co prawda odrobiła tę stratę, jednak w dalszej fazie seta w jej grę wkradało się coraz więcej nerwów i tym samym to Polka stała na wygranej pozycji. Świątek ponownie przełamała Kontaveit i własnym serwisem zakończyła zwycięską, pierwszą partię.

Drugi set to już zupełnie inne oblicze obu tenisistek. Estonka zaczęła grać bardziej precyzyjnie i wykorzystywać swoje szanse. Polka z kolei zaczęła popełniać więcej błędów. Czasem nie była sobie w stanie poradzić z bardzo dobrą grą Kontaveit. Ostatecznie to Estonka wygrała drugą partię 6:4, kończąc wygranym gemem przy serwisie Igi.

Na szczęście w trzecim secie raszynianka powróciła do swojej gry z pierwszej partii. Od początku narzuciła swój styl gry Kontaveit, która była zmuszona raczej do obrony. Polka szybko przełamała Estonkę, jednak emocji nie brakowało do samego końca. Przy stanie 5:3 Świątek długo nie mogła zakończyć gema i przy tym całego spotkania. Na szczęście jednak ta sztuka się udała i Polka po raz pierwszy w karierze zagra w czwartej rundzie Us Open.

US Open 2021: Iga Świątek – Belinda Bencić w walce o ćwierćfinał

Ogromne wyzywanie czeka Igę Świątek w czwartej rundzie Us Open 2021. Polka zagra z tegoroczną mistrzynią olimpijską Belindą Bencić. Będzie to z pewnością najtrudniejszy pojedynek z dotychczasowych. Raszynianka nie może mieć już w trakcie meczu słabszych momentów tak jak w przypadku spotkań z Kontaveit, czy też Ferro. Jeżeli takowy się przytrafi to jestem prawie pewny, że będąca ostatnio w kapitalnej formie Szwajcarka to wykorzysta. W meczu nie ma faworytki, a ja typuję to starcie w co dwudniowych propozycjach na US Open 2021.

Iga Świątek – Belinda Bencić —> OBSTAW MECZ W BETFAN 

US Open 2021 będzie 141. edycją tenisowego US Open oraz czwartym i ostatnim turniejem wielkoszlemowym roku. Turniej odbędzie się na odkrytych kortach twardych w USTA Billie Jean King National Tennis Centre w Nowym Jorku. Pula nagród w tym roku wynosi 57 500 000 dolarów, a zwycięzcy w grach singlowych pań i panów zgarną po 2 500 000 dolarów.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!