US Open 2021: Polacy rozpoczynają kwalifikacje

We wtorek 24 sierpnia rozpoczynają się kwalifikacje do wielkoszlemowego US Open 2021. W 1. rundzie swoje mecze rozegra aż 5 naszych reprezentantów. W kwalifikacjach singla mężczyzn powalczą Kamil Majchrzak i Kacper Żuk, natomiast w kwalifikacjach singla kobiet Katarzyna Kawa, Magdalena Fręch i Urszula Radwańska. 

US Open 2021: Majchrzak faworytem, ciężkie zadanie Żuka

W kwalifikacjach singla mężczyzn będziemy mieli swoich dwóch przedstawicieli. Kamil Majchrzak, który jest rozstawiony z numerem 4 będzie mierzył się z Frederico Ferreirą Silvą, który obecnie zajmuje 180. miejsce w światowym. Portugalczyk nie ma zbyt dużych osiągnięć na arenach tenisowych, dlatego liczymy, że Kamil pewnie awansuje do kolejnej rundy eliminacji. Mecz odbędzie się już we wtorek 24 sierpnia o godzinie 17:00.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka Kacpra Żuka, który już w pierwszej rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 8 w eliminacjach Yasutaką Uchiyamą. Łatwo z pewnością nie będzie, jednak Kacper wielokrotnie już pokazywał, że potrafi ograć teoretycznie lepszego rywala. Mecz jest zaplanowany na środę 25 sierpnia.

US Open 2021: Kawa, Fręch i Radwańska powalczą o udział w turnieju głównym

Na początek skupimy się na meczu Katarzyny Kawy, która jako pierwsza z naszych tenisistek rozpocznie zmagania w eliminacjach do tegorocznego US Open. Zadanie Kasi jest bardzo ciężkie, ponieważ Polka zmierzy się z Mihaelą Buzarnescu, która jakiś czas temu była już w TOP 100 rankingu WTA. Kasia Kawa na pewno w tym meczu nie będzie faworytką.

Jako druga do gry wkroczy Urszula Radwańska. Doświadczoną Polkę czeka mecz z młodziutką Ukrainką Katariną Zawacką obecnie sklasyfikowaną na 143. miejscu w rankingu WTA. Również ciężkie zadanie czeka Polkę, ponieważ Ukrainka już nieraz udowadniała, że ma naprawdę spory potencjał tenisowy.

Na koniec dnia spotkanie Magdaleny Fręch z Laurą Arruabarreną. Jeżeli miałbym typować, która z Polek przejdzie do kolejnej rundy, to wybrałbym właśnie Fręch. Z całej trójki naszych reprezentantek to właśnie Magdalena prezentuje najbardziej solidny tenis i wydaje się być ograna na kortach twardych. Jej przeciwniczka preferuje nawierzchnię ziemną, dlatego moim zdaniem to Polka ma w tym meczu większe szanse.

Obstawiaj eliminacje US Open 2021 w BETFAN 

Kwalifikacje do US Open 2021 są trzyetapowe. Tylko 16 zawodników i zawodniczek z grupy 128 dostanie się do turnieju głównego.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!