US Open 2021: Raducanu i Miedwiediew z trofeami

Ależ to był turniej! US Open 2021 dobiegł końca. Emma Raducanu i Daniił Miedwiediew zdobyli swoje pierwsze wielkoszlemowe trofea w karierze

Emma Raducanu wygrywa US Open 2021 bez straty seta

Tego chyba nie spodziewał się nikt! Nastolatka z Wielkiej Brytanii zaskoczyła cały tenisowy świat i wygrała US Open 2021. Przed rozpoczęciem turnieju chyba praktycznie nikt nie stawiał na Raducanu. Tym bardziej, że Brytyjka najpierw musiała przebrnąć przez trzyetapowe kwalifikacje, żeby dostać się do turnieju głównego. Jest to pierwsza taka sytuacja w historii, żeby kwalifikantka zdobyła trofeum na imprezie wielkoszlemowej. Niewątpliwie jest to historyczne wydarzenie. Emma Raducanu przez cały turniej prezentowała tenis na kosmicznym poziomie, pokonując na drodze do finału takie utytułowane zawodniczki jak Belinda Bencić, czy też Maria Sakkari.

W finale Raducanu mierzyła się z inną nastolatką – Leylah Annie Fernandez. Mimo, że w finale spotkały się tenisistki o znikomym doświadczeniu, to byliśmy świadkami naprawdę kapitalnego widowiska. Przyznam szczerze, że był to jeden z lepszych finałów wielkoszlemowych kobiet w ciągu ostatnich kilku lat. Emma Raducanu straciła kontrolę nad przebiegiem meczu tylko na początku drugiego seta, kiedy to Fernandez przełamała ją w trzecim gemie. Brytyjka była jednak na tyle silna, że chwilę później doprowadziła do wyrównania, a kilka minut później już wyszła na prowadzenie z przewagą przełamania. Kapitalne zawody i pierwszy wielkoszlemowy triumf Emmy Raducanu.

Emma Raducanu – Leylah Annie Fernandez 6:4, 6:3 

Daniił Miedwiediew powstrzymał Novaka Djokovicia

Miał być wielki triumf i zdobycie Klasycznego Wielkiego Szlema przez Djokovicia. Serb został jednak powstrzymany przez Daniiła Miedwiediewa, czyli obecnie drugą rakietę świata. Nole nie wyrównał osiągnięcia Roda Lavera z 1969 roku. Rosjanin zagrał kapitalny mecz, agresywnie serwując i grając zza końcowej linii. Nie zmienia to jednak faktu, że Serb nie pokazał się z najlepszej strony w tym meczu. Miał kilka okazji, żeby powrócić do gry, chociażby w drugim secie, jednak nie potrafił wykończyć piłek z nieudanych skrótów Miedwiediewa.

Rosjanin w każdym z trzech wygranych setów wypracował sobie przewagę przełamania i potrafił ją dowieźć do końca. Kapitalny turniej w wykonaniu Daniiła. Podczas całego US Open 2021 Rosjanin stracił zaledwie tylko jednego seta. Niebywałe! Zdobył tym samym swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł. Jestem przekonany, że nie ostatni.

Daniił Miedwiediew – Novak Djoković 6:4, 6:4, 6:4

US Open 2021 będzie 141. edycją tenisowego US Open oraz czwartym i ostatnim turniejem wielkoszlemowym roku. Turniej odbędzie się na odkrytych kortach twardych w USTA Billie Jean King National Tennis Centre w Nowym Jorku. Pula nagród w tym roku wynosi 57 500 000 dolarów, a zwycięzcy w grach singlowych pań i panów zgarną po 2 500 000 dolarów.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!