US Open 2021: Comeback Świątek, porażka Hurkacza

Mamy dobrą i złą wiadomość z kortów Flushing Meadows. Iga Świątek wygrała i zagra w 3. rundzie US Open 2021, natomiast Hubert Hurkacz pożegnał się z turniejem

US Open 2021: Iga Świątek wygrała z Fioną Ferro po trzysetowym thrillerze

Ufff udało się. Ależ to był emocjonujący mecz. Nie spodziewaliśmy się, że spotkanie Igi z Fioną Ferrą w ramach drugiej rundy gry pojedynczej na US Open 2021 przysporzy nam tyle nerwów. Pierwszy set rozpoczął się bardzo źle dla Polki. Francuzka od razu przełamała Świątek i wyszła na prowadzenie 2:0. Warszawianka szybko jednak odrobiła straty i mieliśmy po 2:2. W 8. gemie ponownie byliśmy świadkami słabszej dyspozycji serwisowej Polki i Ferro ponownie zdobyła przewagę, która wystarczyła do wygrania pierwszej partii.

Emocje wręcz rozpierały Igę. W pewnym momencie Polka rozpłakała się w trakcie przerwy między gemami. Na szczęście w drugiej partii więcej zaczynało wychodzić Świątek. Ostatecznie o rozstrzygnięciu w drugim secie musiał zadecydować tie-break. Iga Świątek pewnie wygrała tą tenisową „dogrywkę” i doprowadziła do trzeciego seta. W trzeciej partii tak naprawdę wszystko się odmieniło. Polka zaczęła grać swój najlepszy, koncertowy tenis do jakiego już nas przyzwyczaiła w pewnym czasie. Ostatecznie Świątek triumfowała w trzeciej odsłonie 6:0. Brawo. Świetny comeback w wykonaniu naszej tenisistki i mamy awans do trzeciej rundy gry pojedynczej.

Iga Świątek – Fiona Ferro 3:6, 7:6 (3), 6:0

W trzeciej rundzie Iga Świątek zagra z Anett Kontaveit. Poziom trudności moim zdaniem rośnie z rundy na rundę, więc nie można sobie za dwa dni pozwolić na takie chwile słabości jak w pierwszym i w połowie drugiego seta meczu z Ferro.

OBSTAW MECZ ŚWIĄTEK – KONTAVEIT W BETFAN

US Open 2021: Seppi lepszy od Hurkacza

Hubert Hurkacz był zdecydowany faworytem w spotkaniu z Andreasem Seppim. Włoch ma już swoje najlepsze lata gry za sobą i dziś jest już z pewnością weteranem kortów. Pierwszy set to popisowa gra Polaka i bardzo przeciętna postawa Seppiego w efekcie czego Hubi wygrał pewnie z dwukrotnym przełamaniem 6:2. Druga i trzecia odsłona meczu to już jednak zupełnie inny obraz. Hurkacz grał bardzo apatycznie, momentami irytująco i bez większego zaangażowania. Konsekwencją tego były przegrane dwie partie po 4:6 i bardzo ciężka sytuacja przed dalszą częścią meczu.

W czwartym secie byliśmy świadkami bardzo zaciętej walki o każdy gem i każdą piłkę. Ostatecznie o rozstrzygnięciu musiał zadecydować tie-break. Dla Polaka była to walka o przedłużenie swoich szans w tym spotkaniu, natomiast dla Włocha wygrana oznaczałaby zwycięstwo w całym meczu. Hurkacz prowadził nawet 6-5 i miał własny serwis na zamknięcie tie-breaka, jednak nie wykorzystał go i niestety pożegnał się w kiepskim stylu z tegorocznym US Open.

Hubert Hurkacz – Andreas Seppi 6:2, 4:6, 4:6, 6:7 (6)

US Open 2021 będzie 141. edycją tenisowego US Open oraz czwartym i ostatnim turniejem wielkoszlemowym roku. Turniej odbędzie się na odkrytych kortach twardych w USTA Billie Jean King National Tennis Centre w Nowym Jorku. Pula nagród w tym roku wynosi 57 500 000 dolarów, a zwycięzcy w grach singlowych pań i panów zgarną po 2 500 000 dolarów.